Brwi jak po wyjściu z salonu? Znamy świetny sposób za kilkanaście złotych

Henna pudrowa to zabieg, który od kilku lat cieszy się popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych. Podpowiadamy, jak wykonać go w warunkach domowych.
Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Możemy spotkać się z opinią, że brwi ą dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że różne sposoby ich pielęgnacji cieszą się popularnością. Od jakiegoś czasu jedną z najchętniej wybieranych opcji jest henna pudrowa.

Henna pudrowa to bezbolesny zabieg, który nie tylko upiększa brwi, lecz także je pielęgnuje. I co ważne dla wielu osób, zapewnia długotrwałe efekty - aż do 4 tygodni na włoskach i do 2 tygodni na skórze. Co ciekawe, od jakiegoś czasu możemy go wykonać także samodzielnie w domu. 

Piękne brwi już za kilkanaście złotych

W wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych jest dostępna pudrowa henna marki Delia (między innymi w Rossmannie, na eKobieca.pl i na ezebera.pl). Cena zestawu w zależności od sklepu waha się zazwyczaj w przedziale od 15 do 30 złotych.

Kolejna propozycja to produkt marki Noble Lashes. Produkty tej marki znajdziemy między innymi na Allegro. W tym przypadku cena waha się w przedziale od 30 d 35 złotych. Jeden słoiczek henny wystarcza na około 15 zabiegów.

Jak wzmocnić efekt?

Co możemy zrobić, aby wzmocnić i przedłużyć efekt koloryzacji? Oto dwie wskazówki. 

  • Przed nałożeniem henny wykonaj staranny peeling brwi. Krok ten pomoże pozbyć się martwego naskórka. Dzięki niemu henna utrzyma się dłużej.
  • Po zmyciu henny nałóż ją na brwi po raz drugi, ale tym razem trzymaj ją o połowę krócej. Przykładowo, jeśli przy pierwszej koloryzacji pozostawiłaś ją na 10 minut, teraz zmyj ją po 5 minutach.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: