Jakie ćwiczenia, żeby schudnąć będą najlepsze? Poświęć 10 minut dziennie, a nie pożałujesz

Jakie ćwiczenia, żeby schudnąć, są najlepsze? Zbliża się nowy rok, czyli czas postanowień. Warto postawić nie tylko na ćwiczenia na pośladki czy brzuch, ale też ćwiczenia rozciągające, które poprawią naszą koordynację i postawę ciała.

W procesie chudnięcia najlepsze działanie przynosi połączenie zbilansowanej diety i ćwiczeń. Dieta wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, a trening wzmacnia, wysmukla i rzeźbi sylwetkę. Sprawdź, jakie ćwiczenia na zrzucenie wagi są najlepsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Jakie ćwiczenia, żeby schudnąć będą najlepsze? Postaw na regularność, która jest kluczem do sukcesu

Chudnięcie wymaga regularnych treningów, zbilansowanej diety i czasu. Jak zacząć przygodę z utratą zbędnych kilogramów?

  1. Skacz na skakance — Podczas skakania na skakance pracują wszystkie mięśnie, co wzmacnia proces odchudzania. Wystarczy 10 minut dziennie, by po kilku tygodniach zauważyć różnicę.
  2. Dużo spaceruj — Jeśli zmiana dotychczasowych nawyków i wdrożenie ćwiczeń sprawiają ci trudności, na początek podnieś się z kanapy i postaw na długie spacery.
  3. Wykonuj brzuszki — Połóż się na plecach na twardym podłożu, zegnij ramiona, połóż dłonie przy uszach i dynamicznie unoś barki, napinając jednocześnie mięśnie brzucha. W trakcie ćwiczeń nie powinno się chwytać za głowę i podrywać do góry szyi, bo narażamy odcinek szyjny na kontuzje. 

Jeśli mimo zdrowego odżywiania i dużej ilości ruchu przez długi czas nie zauważasz utraty kilogramów i centymetrów, warto zasięgnąć opinii lekarza. Możliwe, że wolny metabolizm wiąże się z problemami zdrowotnymi. Dobrym rozwiązaniem jest też kontakt z dietetykiem, który dobierze dietę odpowiednią do potrzeb organizmu.

Ćwiczenia na pośladki. Sprawdzą się regularne przysiady sumo

Uzyskanie efektu jędrnych i zgrabnych pośladków wiąże się z regularnym wykonywaniem ćwiczeń. Doskonale sprawdzi się popularny przysiad sumo:

  1. Stań w rozkroku i skieruj palce stóp na zewnątrz. Uda powinny być ustawione równolegle do podłogi.
  2. Wykonaj przysiad przy wyprostowanych plecach i zatrzymaj się, gdy biodra znajdą się poniżej poziomu kolan.
  3. Wróć do pozycji wyjściowej.

Kiedy nabierzesz doświadczenia, możesz do wykonywania ćwiczenia wykorzystywać hantle trzymane w dłoniach. W trakcie ćwiczeń nie należy wyginać kolan do środka i zginać pleców (należy utrzymać je w linii prostej), gdyż w ten sposób zwiększamy obciążenie kręgosłupa, a to może powodować ból oraz kontuzje.

Ćwiczenia rozciągające. Warto je robić, gdy odczuwasz ból

Ćwiczenia rozciągające poprawiają sprawność fizyczną. Pomogą też zmniejszyć ból, dlatego warto wykonywać je niezależnie od wieku.

  1. Połóż się na plecach i rozluźnij.
  2. Przyciągnij prawą nogę do klatki piersiowej i przytrzymuj ją rękoma, podczas gdy głowa wciąż leży na macie. 
  3. Wyprostuj prawą nogę w kolanie i zegnij grzbiet stopy.
  4. Po 30 sekundach zmień stronę.
Więcej o: