Działa jak drogie zabiegi, a kosztuje 8 zł. Cera po nim aż promienieje

Ten mało znany olejek potrafi wręcz uratować cerę. Jego działanie można porównać do drogich zabiegów gabinetowych, a jest bardzo tani. Na co może pomóc olejek truskawkowy?

Ten olejek może nie tylko rozwiązać wiele problemów skórnych, ale też bardzo ją upiększyć. Szczególnie zbawiennie działa na skórę skłonną do trądziku i z pierwszymi zmarszczkami. Kosztuje około 8 zł! Wiele osób nie lubi stosowania naturalnych olejów i olejków w pielęgnacji ze względu na to, że dają wrażenie lepkości i tłustości, jednak w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Olejek truskawkowy jest...suchy! 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek truskawkowy pożyteczny w walce z trądzikiem. Minimalizuje podrażnienia

W składzie olejku truskawkowego znajdziemy więcej wielonasyconych kwasów tłuszczowych niż jednonienasyconego kwasu oleinowego, dlatego łatwo się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy, a co najważniejsze nie zapycha porów. Może bardzo pomóc w leczeniu trądziku, gdyż działa zbawiennie na kontrolowanie wydzielania sebum i ma właściwości antybakteryjne. Świetnie przyspiesza regeneracje skóry po podrażnieniach i poparzeniach.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat.

Działa zbawiennie na zmarszczki. Dodaje cerze blasku

Olejek truskawkowy to również przydatne narzędzie w walce ze zmarszczkami. Zawiera witaminę E, która pobudza odnowę komórkową. Wykazuje on także działanie wspomagające proces syntezy kolagenu, kluczowego w powstawaniu zmarszczek. Kolejną jego cenną właściwością jest pomaganie w utrzymaniu właściwego nawilżenia skóry, gdyż spowalnia odparowywanie wody. Dodatkowo pobudza produkcję ceramidów. Przy stałym stosowaniu cera staje się promienna, jędrna i nawilżona, a dzięki temu zmarszczki są mniej widoczne. Jak go używać? Najpierw rozprowadzamy kilka kropel równomiernie na twarz, a później nakładamy swój ulubiony krem. Olejek można też wymieszać z serum lub kremem. 

Oczywiście stopień skuteczności to kwestia indywidualna. I zawsze należy najpierw wykonać próbę uczuleniową np. na nadgarstku. Po otwarciu należy go trzymać w lodówce. 

Więcej o: