Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Wypij filiżankę tego napoju. Pomoże spalić kalorie bez wyrzeczeń

Pewność siebie we własnym ciele i posiadanie płaskiego brzucha to spełnienie marzeń oraz cel wielu osób. Poznaj najlepszy i zdrowy sposób na wsparcie w pozbyciu się tłuszczu z okolic brzucha bez stosowania rygorystycznych diet.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Poluzowanie paska o jeden lub dwa stopnie może nie wydawać się wielkim problemem, ale rosnący brzuch jest bardziej niezdrowy, niż myślisz. Wszyscy wiemy, że nadmiar tłuszczu jest szkodliwy, ale dodatkowe kilogramy wokół talii są szczególnie szkodliwe dla zdrowia, ponieważ wskazują, że masz tłuszcz trzewny.

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Poznaj cenne właściwości zielonej herbaty

W przeciwieństwie do tłuszczu podskórnego, który można wyczuć i dotknąć, tłuszczu trzewnego nie widać. Jest ukryty głęboko w jamie brzusznej i otacza ważne narządy, prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych. Zrzucenie zbędnych kilogramów z okolic brzucha może odbyć się bez stosowania restrykcyjnych i wymagających diet. Potwierdzeniem są badania naukowców, a dokładniej dr Tima Bonda z Tea Advisory Panel dotyczące zielonej herbaty. Napój ten chroni nas przed chorobami, wzmacnia zęby, a nawet może pomóc nam schudnąć.

Wiemy, że zielona herbata może nieco przyspieszyć metabolizm i pomóc w hamowaniu wchłaniania tłuszczu. Zwiększa również wydatkowanie energii, co jest istotnym czynnikiem utraty wagi, ponieważ musisz spalić więcej energii, niż zużywasz, aby schudnąć.

Badania wykazały, że katechiny, które znajdują się w zielonej herbacie, mogą zwiększyć utratę tłuszczu w jamie brzusznej. Efekty będą bardziej widoczne w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami. Picie naparów z zielonej herbaty według ekspertów, ma więc wpływ na nasz metabolizm.

Przepis na utratę tłuszczu zimą i przyspieszenie metabolizmu. Jak pić zieloną herbatę?

Jesteśmy w środku sezonu zimowego i jest to czas, w którym potrzebujemy dodatkowego bodźca, aby przyspieszyć nasz metabolizm. Jednym z rozwiązań jest picie zielonej herbaty. Eksperci w materiałach opublikowanych w National Library of Medicine ustalili, że picie naparu z zielonej herbaty, zawierającej kofeinę i galusan epigallokatechiny (EGCG) zwiększa wydatkowanie energii przez organizm bardziej niż picie wody. 

Należy pić herbatę co najmniej pół godziny przed lub po jedzeniu. Optymalne dzienne spożycie zielonej herbaty wynosi dwie-trzy filiżanki. Nie należy jednak spożywać jej na pusty żołądek i warto pamiętać także o unikaniu picia zielonej herbaty w trakcie jedzenia. 

Więcej o: