Ten babciny sposób na zdrowe, lśniące włosy to prawdziwy HIT. Zbawienne zioła znane są od pokoleń

Marzysz o pięknych gęstych włosach? Co robić, gdy wszystkie dotychczas stosowane metody zawiodły? Ten babciny sposób sprawi, że twoje włosy będą zdrowsze niż kiedykolwiek.

Nie da się wskazać tylko jednej przyczyny utraty włosów oraz pogorszenia ich kondycji. Najczęściej obserwuje się taki stan rzeczy z kilku powodów: zaburzeń hormonalnych i chorób tarczycy, podwyższonego stresu, słabej, niezbilansowanej diety.

Te zioła polecane przez babcie, mają udowodniony dobroczynny wpływ na włosy i na pewno ci pomogą, sprawdź jednak najpierw czy pogorszenie ich kondycji nie wynika z problemów zdrowotnych.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji włosów, dobrze jest skupić się na zdrowiu i skonsultować problem z lekarzem.

WłosyWłosy Fot. Shutterstock

Nasiono kozieradki zapobiegnie wypadaniu włosów

Kozieradka to roślina, która świetnie wpłynie na zapobiegnięcie wypadaniu włosów. Napar z nasion kozieradki, bezpośrednio wcierany w skórę głowy, zapobiega wypadaniu; można go stosować raz w tygodniu, najlepiej na noc, a rano umyć włosy, by zniwelować intensywny zapach.

Zioła na balkonie. Zdjęcie ilustracyjneZioła na balkonie. Zdjęcie ilustracyjne Franz Peter Rudolf/shutterstock.com

Ziele skrzypu polnego sprawi, że twoje włosy będą zdrowe i lśniące

Skrzyp polny należy do roślin z rodziny skrzypowatych. Występuje w całej Europie i często uważany jest za chwast. Jednak ta niepozorna roślina kryje w sobie całe bogactwo dobroczynnych składników takich jak kwasy organiczne, minerały, flawonoidy, sterole i polifenole. Zawiera on też krzem, który jest wysoko przyswajalny przez nasz organizm. To właśnie ten składnik jest budulcem włosów, paznokci oraz skóry. Jest on kluczowy dla oddziaływania skrzypu na urodę. Wpływ skrzypu polnego na włosy (i nie tylko) znany jest od pokoleń. Płukanki ze skrzypu były stosowane jeszcze przez nasze babcie.

Te zioła powinny znaleźć się w twojej kuchni. Skrzyp polnyTe zioła powinny znaleźć się w twojej kuchni. Skrzyp polny Wikimedia Commons

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Liść pokrzywy przyspieszy wzrost włosów

Napar lub sok z pokrzywy stosowany na włosy to przede wszystkim dobry sposób na ich wzmocnienie oraz dodanie im pięknego blasku. Co więcej, pokrzywa wpłynie na szybszy wzrost włosów, zmniejszy ich wypadanie, oraz zadziała regulująco na wydzielanie sebum i pomoże nam w walce z łupieżem.

Pamiętaj, że ważna jest również technika mycia włosów. Rób to delikatnie, bez ciągnięcia i szarpania, dzięki czemu unikniesz mechanicznego uszkodzenia i wyrywania włosów.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: