Liftingujący masaż jak z gabinetu zrobisz sama w domu! Ujędrnia, obkurcza pory i odmładza twarz

Ten masaż jak z gabinetu kosmetycznego możesz wykonać sam w domu. Ujędrnia, obkurcza pory i odmładza. Jak go wykonać i na czym polega?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Terapia zimnem to jedna z metod odmładzania organizmu, którą możemy stworzyć w warunkach domowych. W tej technice zakochali się celebryci między innymi Bella Hadid

Skin Icing stał się trendem na TikToku, głównie dzięki modelce Belli Hadid, która podzieliła się swoim urodowym trikiem na tej platformie.

Czy jest to technika, która rzeczywiście działa?

Masaż twarzy lodem jak z gabinetu kosmetycznego

Użycie niskich temperatur ma pozytywny wpływ na organizm. Pierwszym z nich jest spadek napięcia mięśniowego, poprawa drenażu żylnego i limfatycznego. Dzięki takim zabiegom obrzęki ustępują oraz wzrasta stężenie serotoniny w naszym organizmie.

 

Jakie efekty daje masaż twarzy kostkami lodu?

Terapia zimnem spowalnia procesy starzenia, spłyca zmarszczki, poprawia koloryt oraz elastyczność skóry. Zabiegi lodem są treningiem dla naczyń krwionośnych. Jeśli będziesz regularna, pierwsze efekty możesz zauważyć już po pierwszym tygodniu regularnych zabiegów.

Dzięki masażom z kostkami lodu skóra staje się wyraźnie wygładzona – komórki skóry są dotlenione, a składniki aktywne zawarte w kremach czy serum mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry. Dodatkowo taki zabieg dodaje naturalnego blasku, pobudza krążenie, także poprawia koloryt cery. Makijaż nałożony po takim masażu wygląda znacznie lepiej i dłużej się utrzymuje.

Pielęgnacja skóry twarzy zimnem. Masaż kostkami lodu to tani domowy sposób na odmładzanie.Pielęgnacja skóry twarzy zimnem. Masaż kostkami lodu to tani domowy sposób na odmładzanie. 123rf

Jak prawidłowo wykonać masaż lodem w domu?

Jeśli chcesz rozpocząć masowanie twarzy w technice Skin Icing, pamiętaj o tym, by lód owinąć bawełnianą czystą ściereczką. Do mrożenia lodu możesz, zamiast zwykłej wody użyć hydrolatu, zielonej herbaty lub wody kwiatowej. Kostkami lodu owiniętymi w ściereczkę, masuj twarz okrężnymi ruchami od dołu w górę. 

Kostek lodu nie powinno się stosować bezpośrednio na skórę, ponieważ można ją w ten sposób odmrozić

Skin Icing to szybki sposób na tonizację cery, zwężenie porów i opóźnienie procesów starzenia się skóry. W ten sposób działamy na zasadzie masażu limfatycznego, który ułatwia przepływ limfy, pozbywa się opuchlizny oraz poprawia ukrwienie.

Więcej o: