Masz dość worów pod oczami? Wypróbuj domową maseczkę z 3 składników. Efekty mogą zaskoczyć

Nieestetyczne wory pod oczami pojawiają się zwykle po wyczerpującym dniu czy nieprzespanej nocy. Niekiedy nawet makijaż nie potrafi ich zakryć. Jeżeli zmagasz się z tym problemem, skorzystaj z tej domowej maseczki. Pomóc może również masaż.

Nieestetyczne wory pod oczami to problem wielu z nas. W drogeriach dostępnych jest wiele kremów i preparatów, które mają pomóc zniwelować ten problem. Istnieją jednak również domowe sposoby na wory i cienie pod oczami. Jednym z nich jest maseczka z naturalnych składników. 

Jak pozbyć się cieni i obrzęków pod oczami?Jak pozbyć się cieni i obrzęków pod oczami? fot. shutterstock

Wory i cienie pod oczami. Skąd się biorą?

Podstawową przyczyną powstawania worów i cieni pod oczami jest niewystarczająca ilość odpoczynku i zbyt mała liczba godzin snu. Zazwyczaj pojawiają się więc one po nieprzespanej nocy czy męczącym tygodniu w pracy. Dodatkową przyczyną może być brak aktywności na świeżym powietrzu. Spacery czy bieganie pomagają dotlenić organizm i pobudzają krążenie. Odpowiednie ukrwienie sprawia zaś, że pod oczami nie powinny pojawiać się cienie. Jeżeli chcesz więc pozbyć się tego problemu, pamiętaj o odpoczynku i aktywności. 

Nieestetyczne wory pod oczami. Jak się ich pozbyć? 

Gdy zadbasz już o odpowiednią ilość snu i odpoczynku, możesz również skorzystać z tej domowej maseczki. Do tej wykonania potrzebujesz tylko trzech produktów:  łyżeczki fusów po kawie, białka i łyżeczki miodu. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj. Przygotowaną masę nałóż pod oczy. Spłucz po około 10 minutach. Maseczka powinna zmniejszyć wory pod oczami oraz nieco rozjaśnić skórę. Kawa zawiera wiele składników odżywczych, które sprawiają, że skóra staje się promienista i lśniąca. 

Innym sposobem na pozbycie się worów pod oczami są okłady z czarnej herbaty. Zalej saszetkę wrzątkiem i zaczekaj aż ostygnie. Następnie namocz w nim waciki kosmetyczne i ułóż je na oczach. Z takim kompresem poleż przez kilka minut. Herbatę możesz również wstawić do lodówki, aby schłodzić ją jeszcze bardziej. Jeśli zażywasz leki na oczy, to wykonywanie okładów koniecznie skonsultuj z okulistą. 

Wory i cienie pod oczami. Ten masaż zmniejszy opuchliznę

Domowym sposobem na pozbycie się worów i cieni pod oczami jest również wykonanie masażu. W okolicach oczu rozsmaruj krem, zaczynając od nasady nosa i kierując się na zewnątrz. Opuszkami palców delikatnie zataczaj koła. Możesz kilkukrotnie ucisnąć punkt u nasady nosa. Poniższy filmik prezentuje, jak prawidłowo wykonać taki masaż. 

 

Jeżeli wory i cienie pod oczami pojawiają się u ciebie sporadycznie, wystarczy, że zastosujesz wybrany z omówionych sposobów. Jeżeli jednak problem ten jest długotrwały, najlepiej skonsultować się z lekarzem, by wyeliminować choroby, które mogą być jego przyczyną. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: