Jak dbać o hybrydę? Unikaj tych 6 błędów i przedłuż trwałość manicure

Dobrze wykonany manicure, może pomóc nam poczuć się świeżo i kobieco. Podpowiadamy kilka wskazówek, jak dbać o hybrydę, aby utrzymywała się w jak najlepszym stanie jak najdłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Manicure hybrydowy to najpopularniejszy rodzaj stylizacji paznokci towarzyszy wielu z nas niemal przez cały rok. Prawdopodobnie większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez niego. Zobacz, jak prawidłowo zadbać o paznokcie po manicure, by cieszyły oko znacznie dłużej?

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Jak dbać o hybrydy? Niech oliwka do skórek będzie twoim najlepszym przyjacielem

Oliwka do skórek ma rzadką konsystencję, dzięki czemu łatwo wchłania się w skórę. Bez niej paznokcie mogą stać się kruche, matowe i popękane. Produkt ten poprawia nie tylko wygląd paznokci, ale także krążenie wokół nich, aby wspomóc zdrowy wzrost i stymulację. Oliwka do skórek może ponadto chronić każdy lakier, hybrydę lub żel na paznokciach, aby prezentował się nienagannie jak najdłużej.

Możesz ją wykonać samodzielnie w domu. Potrzebny ci będzie: olej lniany (1 łyżka stołowa), olej z wiesiołka (1 łyżka stołowa), olejek rycynowy (1 łyżeczka), olejek z drzewa herbacianego (5 kropel), olejek cytrynowy (5 kropel). Wszystkie składniki podgrzej w kąpieli wodnej i dokładnie zmieszaj. Poczekaj, aż ostygnie i przelej do ciemnego pojemniczka. Oliwkę możesz stosować przez miesiąc od jej przygotowania.

Obgryzanie paznokci, piłowanie. Czego jeszcze należy unikać?

Istnieje cała lista zasad, które warto przestrzegać, jeśli zależy nam na długowieczności naszego manicure.

  • Staraj się nie przycinać ani nie piłować manicure. Obcinanie spowoduje przerwanie uszczelnienia na górze paznokcia, przez co hybryda będzie bardziej podatna na odpryski i łuszczenie. Podobnie w przypadku piłowania.
  • Noś rękawiczki do prac domowych. Nie jest to w żaden sposób konieczne, jednak jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać manicure, zakładaj rękawiczki podczas wykonywania prac w ogrodzie czy w kuchni.
  • Unikaj produktów zawierających rozpuszczalniki. Można je znaleźć w niektórych produktach kosmetycznych, produktach do opalania, a także w środkach odstraszających owady.
  • Nie używaj paznokci zamiast narzędzi. Stwarza to duże ryzyko zaczepienia, odpryskiwania, a nawet złamania.
  • Staraj się nie stukać bezpośrednio paznokciami. Staraj się stukać czubkiem palca, a nie paznokciem, ponieważ może to spowodować odpryskiwanie paznokci, a nawet uraz, zwłaszcza w przypadku tych długich.
  • Nie nadużywaj żelu antybakteryjnego. Z alkoholem jako głównym składnikiem produkt ten słynie z wysuszania skóry i skórek.
Więcej o: