Nałóż róż w ten sposób, a odejmiesz sobie lat w kilka chwil! Prosta technika z efektem wow

W tym roku żegnamy mocne konturowanie, a witamy zdrowo zaróżowione policzki. A ten makijaż potrafi podziałać jak ekspresowy lifting. Jednak zdecydowanie nie robimy już dziubka, róż nakładamy zdecydowanie z większym rozmachem!

Ten trend powoli wyparł intensywne konturowanie twarzy, które miało na celu wyostrzenie rysów i optyczne wysmuklenie. Często oznaczało to też grubą warstwę makijażu, która zamiast odmłodzić, postarzała. W tym roku bronzery zdetronizował stary dobry róż, który nie nakładamy już tak skąpo, jak kiedyś. I bardzo dobrze! To właśnie delikatnie zaróżowiony policzek dodaje młodzieńczego uroku. Jednak ważna jest technika. Inna niż dotychczas sugerowano.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Igari oznacza świeżość i młodzieńczość. Działa jak optyczny lifting

A wszystko zaczęło się od wizażystki gwiazd, Igari Shinobu, która to stawia na bardzo naturalny makijaż. I to właśnie od jej nazwiska nazwano ten typu makijażu: Igari. W swoich pomysłach zdecydowanie czerpie inspiracje z kultury japońskiej, gdzie obok rozświetlonej cery najważniejszym akcentem są zaróżowione policzki. Ona jednak poszła o krok dalej. Obaliła tradycyjną metodę polegającą: zrób dziubek i nanieść róż na szczyt policzków. Wzorem Azjatek sugeruje naniesienie różu z przodu na policzkach aż...pod samo oko. Dzięki temu policzki optycznie się podnoszą i nabierają młodzieńczego uroki. A to z kolei działa niczym ekspresowy lifting. Efekt przypomina sytuację, kiedy to wraca się wprost ze spaceru. Szczegóły na poniższym tutorialu:

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat.

Naturalnie rozświetlona cera niczym tło malarskie. Wazny jest podkład

Do wykonania tego typu rumieńców idealne będą róże w kremie, choć te w kamieniu również, wystarczy jedynie miękki pędzel, który nie zrobi plam. Róż można nanieść również na brodę, skronie i końcówkę nosa. Ale zanim róż to odpowiednio należy przygotować cerę, wybierając nawilżający krem z SPF i rozświetlający, podkład w idealnie dobranym kolorze. Świetnie sprawdzi się także krem BB.

Więcej o: