65-latka przeszła nieprawdopodobną metamorfozę. Makijażystkę okrzyknięto mianem "cudotwórcy"

Metamorfozy, dające spektakularny efekt wzbudzają zainteresowanie wielu internautów. Podobnie było w przypadku pewnej 65-latki, która postanowiła wziąć udział w makijażowej przemianie. Okazała się ona hitem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z wiekiem skóra zmienia się, traci swój dawny blask. Wiele kobiet próbuje zakryć oznaki starzenia się, inne zaś rezygnują z zabiegów upiększających. 65-latka wzięła udział w pewnej urodowej metamorfozie, a całość można obejrzeć na kanale makijażystki na YouTube.

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Metamorfoza 65-latki. Makijaż stworzony do cery naczynkowej, z oznakami starzenia 

Kobieta, która wzięła udział w spektakularnej metamorfozie z pomocą makijażu to 65-letnia Olga. To posiadaczka wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień. Z wiekiem naczynka uwidoczniły się, a cera stała się mało świetlista z widoczną ilością zmarszczek. Odpowiednia pielęgnacja, dobrana fryzura wraz z makijażem dającym efekt liftingu dał zaskakujący efekt. Za przemianę odpowiedzialna jest makijażystka Svetlana Denyakina.

 

Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy ze strony obserwatorów.

Jesteś cudotwórcą. Ale proszę, pokaż mi odmładzający makijaż na modelce 65+ bez liftingów i wypełniaczy.
Svetlana, naprawdę jesteś cudotwórcą! Kobiety w Twoich rękach stają się nie tylko powierzchownie piękne, zmienia się ich wygląd i wyraz twarzy, zaczynają wewnętrznie błyszczeć! I to jest cud!

Makijaż liftingujący dla 65-latki. Jak wyglądał proces krok po kroku?

  1. Makijażystka zaczęła od prawidłowego przygotowania skóry do wykonania makijażu. Zrobiła to przy pomocy delikatnego mleczka oczyszczającego dedykowanego dla skóry atopowej. Następnie zaaplikowała serum do cery naczynkowej oraz bogatego w skład kremu. Nadmiar został usunięty chusteczką.
  2. Następnym krokiem było nałożenie korektora, zamiast podkładu pod cienie. Jaśniejszy zaaplikowany został na ruchome powieki, zaś ciemniejszy pod łuki brwiowe. Tworzy to efekt liftingu.
  3. Korygowanie kształtu oczu polega na wymodelowaniu cieniami w różnych odcieniach nude środkowej części ruchomych powiek.
  4. Lekkie rozmycie oka oraz narysowanie cienkich kresek nad górnymi liniami rzęs, oraz doklejenie sztucznych rzęs w postaci kępek.
  5. Następnie nastąpił proces nakładania dwóch odcieni podkładu, dzięki którym twarz została optycznie odmłodzona.
  6. Stylizacja i nadanie kształtu brwiom oraz malowanie ust w odcieniu jasnego różu.
  7. Utrwalenie makijażu transparentnym pudrem oraz lekkie rozświetlenie rozświetlaczem. 
Więcej o: