Fryzjerzy ostrzegają: nie popełniaj tych błędów podczas mycia włosów. Efekt? Nie będą przetłuszczone

Marzysz o włosach jak po wizycie w salonie fryzjerskim? Zastosuj tę samą technikę mycia, co profesjonaliści! Fryzjerzy zdradzają najczęściej popełniane błędy.

Wydaje się, że mycie włosów to tak prosta czynność, że nie można wykonywać jej źle. Okazuje się jednak, że wiele z nas może popełniać niewielkie błędy. Mogą one prowadzić do szybszego przetłuszczania się włosów oraz pogorszenia ich kondycji. Fryzjerzy radzą, jak prawidłowo myć włosy

 

Poprawne mycie włosów. Nie popełniaj tych błędów

Po pierwsze, przed nałożeniem szamponu należy upewnić się, że włosy są całkowicie mokre. Pod żadnym pozorem nie należy ich wyciskać przed nałożeniem szamponu. Woda aktywuje zawarte w szamponie składniki. Przed nałożeniem szamponu należy go spienić w dłoniach. Błędem jest nakładanie go bezpośrednio na głowę i włosy. Piana zmniejsza się lepkość szamponu, co ułatwia dokładne rozprowadzanie, a tym samym zwiększa skuteczność usuwania zanieczyszczeń.

Fryzjerzy radzą również, żeby po spłukaniu szamponu nałożyć go po raz kolejny. Pierwsze mycie otwiera łuski włosa, drugie zaś pomaga się pozbyć się sebum i zanieczyszczeń. Podwójne mycie włosów sprawi, że będą się one mniej przetłuszczały, a fryzura zyska większą objętość. Kolejny, często popełniany błąd to nakładanie odżywki na całej długości włosów, co również może prowadzić do ich przetłuszczania. Nakładając odżywkę należy skupić się na środkowej partii włosów i na końcach. Wcześniej należy dokładnie wycisnąć pasma. 

Wszystkie te rady pochodzą z filmu opublikowanego na TikToku przez salon fryzjerski Ventura (@venturahairgroup). Praca w branży oraz komentarze zadowolonych internautów to dowód na to, że można im zaufać. Identycznych wskazówek udziela na TikToku również amerykańska fryzjerka Taylor (@madeandtaylored). Dodaje ona również, że włosów nie należy myć gorącą wodą, zwłaszcza w zimę. Zbyt ciepła woda wysusza pasma oraz pobudza pracę gruczołów łojowych, przez co fryzura szybciej traci świeżość.  Zwłaszcza ostatnie płukanie warto wykonać zimną wodą, gdyż pomoże to zamknąć łuski włosów. 

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: