Kup w aptece za 3 zł i nałóż na skórę. Zmarszczki będą wypełnione, a skóra odzyska młody wygląd

Zmarszczki są normalną częścią procesu starzenia się organizmu. Skóra zaczyna również tracić zdolność zatrzymywania wilgoci. Wytwarza mniej oleju i wolniej się goi. To wszystko przyczynia się do ich powstawania. Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie, szczególnie zimą. Rozwiązanie znajdziesz w aptece, a kosztuje jedynie 3 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmarszczki to linie, które tworzą się na skórze. Podobnie jak w przypadku zagnieceń na koszuli, którą trzeba wyprasować. Najczęściej znajdują się na twarzy, szyi, dłoniach i ramionach. Mogą wyglądać jak fałdy lub grzbiety. Warto pamiętać, że są naturalną częścią procesu starzenia się organizmu. Istnieją opcje, które mogą poprawić twój wygląd i nie wydasz na nie fortuny.

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Czy witamina A może zapobiegać zmarszczkom? Poznaj jej wszechstronne działanie

Witamina A od dawna jest klejnotem w koronie formuł przeciwstarzeniowych. Stosowana miejscowo ma wiele zalet dla skóry. Stymuluje produkcję kolagenu, zwiększając grubość skóry właściwej oraz poprawiając strukturę i jędrność skóry. To wypełnienie skóry zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Oprócz stymulacji nowego kolagenu chroni również przed degradacją kolagenu, opóźniając powstawanie zmarszczek. Dodatkowo witamina A przyspiesza obrót komórkowy, szybciej dostarczając nowe komórki na powierzchnię, zmniejszając widoczność plam starczych i poprawiając teksturę w procesie.

Kosztuje 3 zł, a świetnie wypełnia zmarszczki i bruzdy. Skóra będzie chroniona i rozpromieniona

Maść z witaminą A może się okazać szczególnie przydatna w okresie jesienno-zimowym. Spełnia nie tylko funkcje ochronne przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, ale również działa regenerująco na skórę, która może być sucha i popękana. Znajdziesz ją w każdej aptece, a cena produktu to ok. 3-6 zł za tubkę. Możesz ją aplikować nie tylko na skórę twarzy, ale również dłoni oraz ust, wszędzie tam, gdzie potrzebujesz nawilżenia.

Aby maść z witaminą A spełniała swoje funkcje, warto pamiętać o regularnym stosowaniu. Osłabiona bariera hydrolipidowa nie zapewni prawidłowej ochrony suchej skórze. Maść zmniejszy wrażliwość cery na czynniki atmosferyczne oraz podatność na powstawanie nowych oznak starzenia. Z kolei istniejące już zmarszczki i bruzdy będą mniej widoczne oraz płytsze, gdyż skóra będzie nawilżona.

Pamiętaj, żeby przed stosowaniem jakiegokolwiek produktu, upewnić się, że nie występuje nadwrażliwość na któryś ze składników lub skonsultuj się z lekarzem.

Więcej o: