Zabiegi na cellulit - poznaj najbardziej polecane metody i pozbądź się nieestetycznych śladów na skórze!

Zabiegi na cellulit to skuteczne rozwiązanie pozwalające osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Producenci prześcigają się w nowych technologiach, by pomóc kobietom z jedną z ich najbardziej dokuczliwych, kosmetycznych przypadłości.

Jaki zabieg na cellulit wybrać?

Zabiegi na cellulit można podzielić na te wykonywane w domu oraz te, które przeprowadzane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. To jaki zabieg na cellulit wybrać to zawsze jest trudna decyzja. Na pewno ważnym elementem jest dbanie o kondycję nóg poprzez wykonywanie ćwiczeń. Zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg, warto ustalić, jakie są przyczyny powstawania "pomarańczowej skórki". Wśród najczęstszych wskazać można gromadzącą się tkankę tłuszczową lub wodę. Powstawaniu cellulitu sprzyja:

  • brak ruchu,
  • zaburzenia przepływu krwi, 
  • zaburzenia hormonalne 
  • zaburzenia metabolizmu tłuszczów.

Oprócz wyboru właściwego zabiegu, warto poznać przyczynę i zacząć działać u podstaw, starając się usunąć przyczynę powstawania nieestetycznych zmian na skórze. Tylko wtedy możemy mieć gwarancję najlepszych możliwych efektów. 

Jakie są najlepsze zabiegi na cellulit? Oto kilka polecanych!

Gdy już poznana zostanie przyczyna powstawania "skórki pomarańczowej" i podjęte zostaną starania, by ją wyeliminować, można śmiało zdecydować się na kolejne działania. Bez tego bowiem skuteczność zabiegów może być różna. Jako najlepsze zabiegi na cellulit wymienia się:

  • endermologię - czyli rodzaj masażu, który prowadzi do ujędrnienia skóry, działa spłycająco na wszelkie zmiany tj. cellulit czy zmarszczki.
  • bańki chińskie - to kolejny rodzaj masażu, z wykorzystaniem podciśnienia, które w widoczny sposób poprawia ukrwienie, przyspiesza metabolizm, a co za tym idzie ułatwia redukcję cellulitu
  • kriolipolizę - ten rodzaj zabiegu ma na celu redukcję cellulitu z wykorzystaniem niskiej temperatury; zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny.
  • drenaż limfatyczny - to kolejny rodzaj masażu, który ma na celu usprawnienie przepływu limfy, a co za tym idzie wydalenie toksyn, zmniejszenie obrzęków, a także cellulitu.
  • laseroterapię - jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku do pozbycia się cellulitu stosowana jest metoda laserowa, uznawana za jedną z najbezpieczniejszych, a jednocześnie dających widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie.
Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Co wybrać? Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Wiele zależy od rzeczy, o których już była mowa, czyli przyczyn powstawania cellulitu i osobniczych predyspozycji. Skuteczne zabiegi na cellulit zależą od kompleksowego podejścia do tematu likwidowania skórki pomarańczowej. Wśród najskuteczniejszych wskazuje się endermologię. Jest najmniej inwazyjna. Są to specjalne rolki na głowicy, która działa pod ciśnieniem. Masaż nią wywołany prowadzi do wygładzenia cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej. Potrzebnych jest jednak kilka zabiegów – jeden nie wystarczy.

Czy możliwe są zabiegi na cellulit w domu?

Niezależnie od tego, czy rozważamy możliwość skorzystania z pomocy medycyny estetycznej, warto brać pod uwagę również zabiegi na cellulit w domu. Mogą one działać wspomagająco przy wyborze innej terapii. Bardzo często poleca się peeling kawowy z dodatkiem cynamonu. Oprócz tego, że cudownie pachnie, świetnie złuszcza naskórek. Kosmetyk ten sprawia, że skóra jest bardzo sprężysta, a kofeina poprawia ukrwienie. Kolejnym dobrym pomysłem jest też masaż bańką chińską. Masaże świetnie się sprawdzają, bo poprawiają krążenie krwi i przepływ limfy. No i nie można zapomnieć o najważniejszym – ćwiczenia fizyczne. Można zapisać się na fitness lub iść na siłownię – ruch jest jednak bardzo wskazany.

Zobacz też: Tym produktem skutecznie zwalczysz cellulit i wygładzisz skórę. Znajdziesz go w swojej kuchni

Więcej o: