Jest tani i łatwo dostępny. Sprawi, że zapomnisz o łamliwych paznokciach

Jeżeli twoje paznokcie są matowe i łatwo się łamią, ten produkt może ci pomóc. Kosztuje on niewiele, a znacząco wzmocni płytkę paznokcia. Możesz go stosować na kilka sposobów.

Łamliwe paznokcie to problem wielu kobiet. Przyczyną może być nieprawidłowa dieta czy częste wykonywanie hybrydy. Odpowiednia pielęgnacja może się jednak przyczynić do poprawy kondycji twoich paznokci. Ten jeden produkt sprawdza się świetnie przy wzmacnianiu paznokci. 

Przyczyny łamliwych paznokci. Zadbaj o dietę

Przyczyną łamliwych paznokci może być niedobór kreatyny, żelaza, cynku, magnezu czy witamin z grupy B. W takim wypadku warto zgłosić się do lekarza i wykonać odpowiednie badania. W utrzymaniu prawidłowego poziomu witamin i minerałów w organizmie niezbędna jest odpowiednia dieta. Powinna być ona bogata w nabiał, ryby, orzechy, brokuły czy warzywa strączkowe. 

Kolejna przyczyna łamania się paznokci to ich obgryzanie. Prowadzi ono do osłabienia płytki. Źle na kondycję paznokci wpływają również detergenty i środki chemiczne. Podczas mycia naczyń czy sprzątania koniecznie zakładaj rękawiczki. Paznokcie są osłabione również po zdejmowaniu hybrydy. 

Sposoby na łamliwe paznokcie. Olejek rycynowy 

Odpowiednia pielęgnacja również może przyczynić się do poprawy stanu paznokci. Produktem, który świetnie wzmacnia płytkę paznokci jest olejek rycynowy. Jego systematyczne nakładanie może przynieść widoczne efekty. Olejek rycynowy można stosować na kilka sposobów. 

  • Pierwszym z nich jest wmasowanie olejku w paznokcie. Najlepiej robić to przed snem. Smarując paznokcie codziennie, pierwsze efekty zobaczysz po ok. 2 tygodniach. 
  • Olejek rycynowy możesz również lekko podgrzać w garnku (nie doprowadzaj jednak do jego wrzenia).  Rozgrzany olejek jest rzadszy i lepiej wchłania się w paznokcie i skórki. Przelej go do miseczki i zamocz w nim paznokcie na ok. 15 − 20 minut. Resztki olejku wmasuj w płytkę i skórki. 
  • Możesz również przygotować maskę do paznokci. Do oliwy z oliwek i żółtka jajka dodaj kilka kropelek olejku rycynowego. Taką maskę możesz wmasować w całe dłonie. Dla uzyskania lepszego efektu, nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki i pozostaw maskę na noc. 
Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Olejek rycynowy. Efekty działania 

Olejek rycynowy wzmacnia płytkę paznokcia. Dzięki temu są one mniej podatne na złamania. Dodatkowo paznokcie stają się bardziej błyszczące. Olejek rycynowy, dzięki zawartych w nich witaminach i minerałach, wspomaga również wzrost paznokci. Buteleczka olejku rycynowego powinna wystarczy ci na co najmniej miesiąc, a kosztuje około 10 zł. Jest on dostępny w każdej aptece. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: