Dodaj garść do wody i wymocz nogi. Po kilku minutach uczucie "ciężkich nóg" i opuchlizna zniknie

Co powoduje uczucie ciężkich nóg i jak temu zapobiegać? Problem ten towarzyszy wielu kobietom i mężczyznom w różnym wieku. Na szczęście znamy rozwiązania, które szybko przyniosą ci ulgę, a obrzęk zniknie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na uciążliwy objaw tzw. "ciężkich nóg", który sprawia wrażenie, że ważą one więcej niż w rzeczywistości, narzeka wiele osób. Często jest to efekt nieprawidłowo pracującego układu sercowo-naczyniowego. Przepływ krwi jest utrudniony, zwłaszcza kiedy spędzamy większość czasu, stojąc, wykonując pracę siedzącą, chodząc w butach na wysokich obcasach lub zakładając nogę na nogę podczas siedzenia. Oprócz bólu często odczuwamy również inne dolegliwości, takie jak: obrzęki nóg i kostek (zwłaszcza wieczorem), uczucie mrowienia i skurcze mięśni, napięcie w nogach, pajączki (poszerzone naczynka żylne) oraz przebarwienia skórne. 

Zobacz wideo Drętwienie kończyn - błaha dolegliwość czy choroba?

Ta maść kosztuje grosze i szybko przyniesie prawdziwą ulgę nogom po całym dniu

Maść z kasztanowca cieszy się dużą popularnością, jej cena w aptece to ok. 16 zł. Wyciąg z kasztanowca, a dokładniej z nasion kasztanowca ma liczne właściwości przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Substancją leczniczą jest zwarta w nasionach escyna, która zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz zwiększa ich elastyczność. Produkt stosowany regularnie dodatkowo dobrze odżywia, nawilża i uelastycznia skórę.

maść z kasztanowcamaść z kasztanowca DOZ

maść z kasztanowcamaść z kasztanowca Bee

Zanurz nogi w misce z garścią kwiatów. Uczucie "ciężkich nóg" i opuchlizna znikną

Opuchlizna nóg może być jednym z objawów sygnalizującym o problemie z układem krążeniowym. Przyczyną jest nagromadzenie się płynu w przestrzeni międzykomórkowej. Najczęściej dotyka osób przebywających wiele godzin w pozycji stojącej oraz prowadzących siedzący tryb życia. Kąpiel nóg w kwiatach lawendy może działać zbawiennie, zminimalizować uczucie "ciężkich nóg" i zmniejszyć opuchliznę. Lawenda dodatkowo oprócz działania przeciwobrzękowego zahamuje też nadmierną potliwość stóp.

  1. Garść kwiatów lawendy wrzuć do letniej wody.
  2. Dodaj pół szklanki soli.
  3. Mocz stopy przez 10-15 minut.

Ważne! Jeśli dolegliwości, uczucie ciężkości oraz ogólny dyskomfort powtarzają się, jest to sygnał, aby skonsultować się z lekarzem i wykonać szereg badań diagnostycznych.

Więcej o: