Co to jest smocza krew? Niecodzienny składnik działa jak "żelazko" na zmarszczki

Spośród wszystkich składników do pielęgnacji skóry, ten wyróżnia się z jednego prostego powodu: nazywa się smoczą krwią i brzmi bardziej jak science fiction niż coś, co można zobaczyć w dziale z kosmetykami. Na czym polega jego działanie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Smocza krew jest hitowym, nowym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry i nie ma absolutnie nic wspólnego ze smokami latającymi po niebie, które znamy z książek i bajek dla dzieci. W rzeczywistości, wcale nie pochodzi od zwierzęcia. Ta fantastyczna nazwa opisuje głęboki, czerwonawy sok przypominający krew, który pozyskuje się z łuszczącej kory croton lechleri, egzotycznego drzewa położonego głęboko w dżungli Peru. Smocza krew w płynie lub proszku kosztuje od kilkunastu złotych wzwyż. Zależy to m.in. od wielkości opakowania. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Smocza krew w pielęgnacji twarzy? "Magiczny" składnik w kosmetykach

Smocza krew trafnie nazwana jest na cześć fantastycznych stworzeń, ze względu na swoje budzące podziw właściwości ochronne i regenerujące. Składnik ten był używany jako lekarstwo w medycynie ludowej Ameryki Południowej. Ponadto aplikowano go jako rodzaj „drugiej skóry" stosowanej zewnętrznie w celu przyspieszenia gojenia się ran. Ze względu na udowodnione właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i gojące rany, smocza krew jest silnym składnikiem miejscowych zabiegów na wrażliwą, suchą, podrażnioną lub popękaną skórę.

Sposoby na zmarszczki i regenerację skóry. U kogo sprawdzi się smocza krew?

Chociaż smocza krew pochodzi z prostego soku drzewnego, jej składniki chemiczne są bardzo aktywne. Jest bogata w taspinę, która, jak wykazano, poprawia gojenie się ran, jednocześnie chroniąc przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami ultrafioletowymi i codziennymi zanieczyszczeniami. Smocza krew jest również pełna proantocyjanidyn, które mają właściwości przeciwutleniające, które są nawet silniejsze niż kilka form witaminy C i witaminy E stosowanych w preparatach do pielęgnacji skóry. Te organiczne substancje chemiczne wychwytują wolne rodniki, pobudzają mocniejsze, gęstsze włókna kolagenowe, usuwają linie i zmarszczki oraz przyspieszają odnowę skóry. Kosmetyki ze smoczą krwią polecane są szczególnie do pielęgnacji skóry dojrzałej, przesuszonej, pozbawionej blasku.

Więcej o: