Trzy kosmetyki do 30 zł, które "prasują" zmarszczki i przedłużają młody wygląd

Aby cieszyć się promienną i gładką skórą bez zmarszczek, wcale nie trzeba drogich kosmetyków i wieloetapowej pielęgnacji. W twojej kosmetyczce powinny znaleźć się przede wszystkim trzy kosmetyki, które spłycają zmarszczki, opóźniają powstawanie nowych, napinają oraz ujednolicają skórę.

Więcej o pielęgnacji przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Upływ czasu jest nieunikniony, a pierwsze procesy starzenia zaczynają się już po 25. roku życia i choć całkowite wygładzenie powstałych zmarszczek za pomocą kosmetyków nie jest możliwe, to można je znacząco spłycić i wygładzić. Aby skóra jak najdłużej pozostała w dobrej kondycji, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze: odpowiednie nawodnienie, które nawilży skórę od wewnątrz. Po drugie: higieniczny tryb życia, a po trzecie: dobrze dobrana pielęgnacja. Skuteczną walkę z oznakami starzenia mogą zapewnić zaledwie trzy produkty, które kupić można nawet za niecałe 30 zł.

Serum z retinolem

Retinol to najskuteczniejszy znany składnik aktywny o działaniu przeciwstarzeniowym. Przyspiesza proces regeneracji naskórka, opóźnia starzenie się skóry oraz powstawanie zmarszczek, wygładza i wyrównuje koloryt. Pomaga także zminimalizować przebarwienia oraz zmiany trądzikowe. Wprowadzając do swojej pielęgnacji tę pochodną witaminy A należy jednak zachować ostrożność, by nie podrażnić skóry. Aby zbudować tolerancję na retinol, najlepiej zacząć od najniższych stężeń, stosując kosmetyk raz w tygodniu na noc i stopniowo zwiększając częstotliwość, a później stężenie składnika aktywnego. W czasie stosowania retinolu niezbędne jest intensywne nawilżanie skóry oraz wysoka ochrona przeciwsłoneczna.

Serum z peptydami

Peptydy przez wiele osób nazywane są nieinwazyjnym botoksem w buteleczce. Wpływają m.in. na syntezę kolagenu oraz elastyny, poprawę kolorytu skóry i przyspieszają procesy naprawcze. Oczywiście nie dadzą takiego efektu, jak zabieg medycyny estetycznej, ale bardzo dobrze radzą sobie z pierwszymi oznakami starzenia się, utratą jędrności i elastyczności, wygładzając zmarszczki i napinając skórę. 

Krem z filtrem SPF50

Choć zadaniem tego kosmetyku nie jest spłycenie zmarszczek, jest to jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry, powstawaniu zmarszczek i przebarwień, spowodowanych promieniowaniem UVA i UVB. Choć nie każda kobieta zdaje sobie z tego sprawę, codziennie (niezależnie od pory roku) przed nałożeniem makijażu, powinno się nakładać krem SPF50 lub przynajmniej SPF30. Im szybciej włączysz ten kosmetyk do swojej codziennej pielęgnacji, tym lepiej.

Więcej o: