Zabieg na opadające powieki pomaga odzyskać piękny i młodzieńczy wygląd. Na który się zdecydować?

Zabieg na opadające powieki to ratunek wizerunkowy, gdy nie jest się w stanie niwelować tego przykrego efektu zwykłym makijażem. Niezaprzeczalnie bowiem oczy są bardzo widocznym elementem twarzy, który często zwraca uwagę. Sprawdź, jakie możliwości daje medycyna estetyczna.

Czy zabiegi na opadające powieki mogą realnie pomóc? TAK!

Zabieg na opadające powieki to jedna z częściej wykonywanych procedur w gabinetach medycyny estetycznej. Twarz jest wizytówką człowieka, dlatego też jej wygląd jest dla większości osób bardzo ważny. Medycyna estetyczna zna dzisiaj wiele rozwiązań, które pomagają kobietom, ale i mężczyznom, poprawić wygląd czy też odzyskać utracony urok. Opadające powieki postarzają oraz dają wrażenie zmęczenia. Najczęstszą przyczyną jest rozluźnienie włókien kolagenowych, co powoduje utratę elastyczności. Czasem są to też kwestie genetyczne. Niekiedy ten niepożądany efekt utrzymuje się na jednym oku, co daje jeszcze gorsze wrażenie. Dlatego zabiegi na opadające powieki są tutaj idealnym rozwiązaniem problemu.

Opadająca powieka. Zabieg blepharoplastyki lub termoliftingu znacząco poprawiają wygląd. Dowiedz się, na czym polegają!

Tak naprawdę nie tylko wizerunek cierpi, gdy pojawia się opadająca powieka – czasem wpływa to też na komfort życia. Zdarza się bowiem, że dolegliwość ta zawęża pole widzenia czy też utrudnia noszenie okularów. Jedną z opcji ratunkowych jest blepharoplastyka, czyli zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wycina nadmiar skóry, a blizny chowają się w naturalnych załamaniach skóry. Inne rozwiązanie to termolifting, który jest procedurą bezinwazyjnyą Przeprowadzany jest przy użyciu promieniowania podczerwonego, które rozgrzewa skórę właściwą i stymuluje włókna kolagenowe do obkurczania się. Dzięki temu odzyskuje ona jędrność i sprężystość.

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy - sposób Azjatek na piękną cerę

Opadające powieki – czy zabieg na NFZ jest możliwy?

W przypadku, gdy mamy opadające powieki to zabieg na NFZ da się przeprowadzić wyłącznie wtedy, gdy dotyczy kwestii zdrowotnych. Jeśli przyczyną jego wykonania mają być jedynie względy estetyczne, to niestety nie podlega on refundacji.

Opadające powieki: zabieg i cena. Dwie istotne kwestie, jeśli nie możemy skorzystać z dofinansowania.

Niestety, widełki cenowe jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej są ogromne i warto jest się zapoznać z jak największą liczbą ofert, nawet tych oddalonych od miejsca zamieszkania. Dobrze też nie kierować się przy wyborze wyłącznie kosztem, ale też opinią na temat gabinetu i doświadczeniem lekarzy. Gdy ma się opadające powieki, to i zabieg, i cena są istotne – warto więc zwrócić uwagę na obie te kwestie. I tak w przypadku blepharoplastyki ceny wahają się między 1500 zł a nawet 10.000 zł. Zaś jeśli chodzi o termolifting powiek to są to kwoty od ok. 400 zł do 1500 zł.

Czy można spowolnić proces starzenia poprzez ćwiczenia na opadające powieki?

Wraz z wiekiem postęp starzenia skóry jest widoczny, jednak da się go nieco zniwelować odpowiednio dbając o skórę. Warto np. wykonywać systematycznie ćwiczenia, bo mogą one znacznie poprawić jędrność i elastyczność, a tym samym opóźnić powstawanie zjawiska opadających powiek. Warto też zainteresować się jogą twarzy, bo i ona wpłynie pozytywnie na elastyczność skóry. Taping twarzy to kolejne rozwiązanie, które może wspomóc, albowiem poprawi ukrwienie i dostarczanie do skóry substancji odżywczych - tu jednak warto skorzystać z pomocy specjalisty, gdyż nieumiejętne założenie taśm może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Zobacz też: Domowe sposoby na opadające powieki. Te metody nic nie kosztują, a lata odejmują

Więcej o: