Joga twarzy. Jak ćwiczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Joga twarzy daje bardzo dobre rezultaty odmładzające. Niestety, każdy z wiekiem zmaga się z objawami upływającego czasu, które powodują cienie pod oczami czy zmarszczki. Poza medycyną estetyczną można jednak spowolnić te symptomy dzięki pracy z mięśniami twarzy.

Joga twarzy: efekty. Regularnie stosowana może przynieść zdumiewające rezultaty!

Joga twarzy to stosunkowo nowa koncepcja, która zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jak wiadomo joga ma na celu poprawę kondycji i uelastycznienie ciała. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że można ją zastosować także do pracy nad mięśniami twarzy. Osoby, które zdecydowały się na stosowanie jogi twarzy, efekty oceniają bardzo pozytywnie. Wśród najczęściej podawanych, wymienić można:

  • poprawę owalu twarzy,
  • redukcję zmarszczek,
  • poprawienie elastyczności skóry,
  • podniesienie opadającej powieki,
  • usunięcie opuchlizny twarzy,
  • poprawienie krążenie krwi i dotlenia
  • poprawienie kształtu policzków,
  • uniesienie kącików ust,
  • poprawienie samopoczucia.

Joga twarzy a "chomiki". Czy jest możliwość poprawy lub ich usunięcia dzięki ćwiczeniom?

Tak – joga twarzy na "chomiki" bardzo dobrze działa. Za ich pojawienie się odpowiadają mięśnie jarzmowe, które z wiekiem słabną, zmieniając owal twarzy. Na opadające policzki ma wpływ również stres, przez który mocno zaciskamy szczęki i dochodzi do opuszczenia kącików ust. Tu dla odmiany należy mięśnie rozluźniać, ponieważ są zwykle za mocno spięte. Dodatkowo rozluźniona skóra, która opada również pod wpływem działania grawitacji, wypełnia się chętniej tkanką tłuszczową, co również sprzyja powstawaniu "chomików".

Zobacz wideo Zimowa pielęgnacja twarzy - te składniki mogą dużo zmienić [#HomeBeauty]

Joga twarzy: ćwiczenia dla początkujących na poprawę owalu twarzy. Musisz je wypróbować!

Joga twarzy nie jest wymagającym zajęciem. Obojętna jest pozycja, w której wykonuje się ćwiczenia – można zarówno stać, jak i siedzieć. Ważne, by na początku wykonywać je przed lustrem, by wiedzieć, czy wszystko robione jest poprawnie. Joga twarzy – ćwiczenia do wykonywania codziennie po ok. 5 – 10 minut, to np.:

  • otworzyć usta na maksymalną szerokość jak ryba i zamknąć – powtórzyć kilka razy;
  • wypowiedzieć samogłoski powoli i wyraźnie z maksymalnym zaangażowaniem ust - powtórzyć kilka razy;
  • złożyć dłonie w pozycję, jak do modlitwy. Przyłożyć kciuki do początku linii brwi przy nosie i docisnąć na około 5 sekund. Następnie przesunąć wzdłuż linii brwi na środek i ucisnąć w ten sam sposób, a na koniec przesunąć dalej na zakończenie linii brwi i również docisnąć w analogiczny sposób. Powtórzyć kilka razy;
  • położyć palce przy kącikach ust i rozciągnąć. Przytrzymać i próbować zrobić dziubek – powtórzyć kilka razy;
  • przesuwać usta z lewej na prawą kilkakrotnie, a następnie chwila przerwy – powtórzyć kilka razy.

Czy joga twarzy pomoże na bruzdy nosowo – wargowe?

Wielu osobom bardzo przeszkadzają tworzące się z wiekiem linie, które pojawiają się od kącików nosa do kącików ust. Niestety nawet bardzo sumiennie wykonywana joga twarzy na bruzdy nosowo – wargowe nie pomoże, jeśli nie pozbędziemy się złych nawyków w postaci np. intensywnego zaciskania szczęk. Należy więc przede wszystkim nauczyć się relaksować i nie przenosić stresu na twarz. 

Czy możliwe jest, by joga twarzy poprawiła podbródek? Ponownie odpowiedzieć należy, że tak!

Takie pozytywne zmiany w owalu twarzy możliwe są między innymi przez poprawę kondycji mięśni twarzy oraz poprawienie ukrwienia, dotlenienia i przepływu limfy. Joga twarzy na podbródek to bardzo dobry pomysł, a ćwiczenia nie są skomplikowane. Powtarzać należy je kilka razy przez parę minut dziennie, np.

  • ruchy żuchwą do przodu i rozluźnienie mięśni, by szczęka wróciła do naturalnej pozycji oraz wykonywanie drobnych, poziomych łuków szczęką w lewo i w prawo;
  • podnieść brodę do góry, jakby patrzyło się na sufit i zrobić dziubek, jak do pocałowania kogoś bardzo wysokiego – rozluźnić i powtórzyć kilka razy;
  • patrzeć przed siebie, przyłożyć opuszki palców do linii żuchwy, podnosić głowę powoli do góry patrząc w sufit i pozwalając dłoniom powoli przesuwać się w dół w kierunku obojczyków. Rozluźnić i powtórzyć kilka razy.

Zobacz też: Medytacja - jak ćwiczyć umysł? Zobacz, od czego zacząć i co powinnaś wiedzieć, nim się zdecydujesz

Więcej o: