Męczy cię opuchnięta twarz rano? Połóż kilka sztuk na skórę i pożegnaj się z obrzękiem w kilka minut

Problem budzenia się z opuchniętą twarzą rano jest dość powszechny. Na szczęście, mamy kilka domowych sposobów i wskazówek, które pomogą ci pozbyć się problemu oraz zapobiegną jego powstawaniu w przyszłości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obrzęk twarzy pojawia się, gdy w tkankach twarzy nadmiernie gromadzi się płyn. Nazywa się to również opuchniętą twarzą lub obrzękiem twarzy. Wiele osób odczuwa taki stan zaraz po przebudzeniu. Może również wystąpić po operacji, urazie lub z powodu reakcji alergicznej. Czasami powoduje też obrzęk szyi, lub gardła, lecz ten na twarzy jest zwykle bezbolesny. W niektórych przypadkach ludzie mogą doświadczyć nagłego, bolesnego obrzęku. Jeśli obrzęk twarzy utrzymuje się długo, najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Zobacz wideo Karolina Malinowska o pielęgnacji. "Musiałabym wstać o 4:30, żeby to sobie wszystko wklepać w twarz"

Jak zmniejszyć obrzęk twarzy z rana? Stosuj te zasady, a skóra ci podziękuje

Wiele osób budzi się rano, z opuchniętą twarząZwykle dzieje się tak, jeśli spożywasz nadmiar słonych, lub słodkich pokarmów dzień wcześniej. Nadmierne spożycie takich produktów prowadzi do zatrzymywania wody w organizmie, co może powodować puchnięcie twarzy podczas snu. Stres, niepokój, spanie w niewłaściwej pozycji i niewystarczająca ilość snu są również częstymi przyczynami opuchniętej twarzy o poranku. Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć obrzęk po spaniu, możesz zastosować i wprowadzić w życie następujące zasady.

  • Dbaj o nawodnienie. Odwodnienie powoduje zatrzymywanie wody, co może powodować puchnięcie twarzy. Pij dużo wody, aby uniknąć tego stanu oraz niemiłej niespodzianki z rana, kiedy w lustrze zobaczysz obrzęk twarzy.
  • Używaj okładów z lodu lub innych chłodnych rzeczy. Możesz położyć okłady z lodu lub zimne okłady na opuchnięty obszar. Rozszerzy naczynia krwionośne i zmniejszy obrzęk. Pamiętaj jednak, żeby nie robić tego w sposób bezpośredni. 
  • Zmniejsz spożycie cukru i soli. Unikaj nadmiaru słodkich lub słonych pokarmów oraz przetworzonej żywności, aby zmniejszyć obrzęk twarzy.
  • Zadbaj o odpoczynek. Dużo odpoczywaj i pozwól organizmowi się zregenerować.

Opuchnięta twarz rano. Poznaj zaradcze środki, które przyniosą natychmiastowe efekty

Ziemniaki są jednym z najskuteczniejszych środków, na opuchniętą twarz. Wiadomo, że są również niezastąpionym dodatkiem do głównych dań i nie tylko, ale czy wiesz, że są również świetne w łagodzeniu bólu i stanów zapalnych? Surowe ziemniaki mają niesamowicie chłodzący efekt, który może pomóc pozbyć się opuchniętej twarzy. To naturalny środek, który może zdziałać cuda dla skóry. Jak go zastosować?

  1. Obierz i pokrój ziemniaka.
  2. Umieść surowe plastry na dotkniętym opuchlizną obszarze twarzy.
  3. Trzymaj przez około 15 minut.

Możesz też użyć ziemniaka w inny sposób. Ugotuj jednego i umieść na środku cienkiego ręcznika, a następnie rozgnieć. Zawiń purée ziemniaczane w ten sam materiał i połóż je na opuchniętej twarzy. Ta metoda zadziała jak gorący kompres, który zapewni natychmiastową ulgę w bólu.

Więcej o: