Brwi jak po wyjściu z salonu w 5 krokach. Efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni

Idealne, nieskazitelne i pełne brwi to marzenie wielu kobiet. Jak osiągnąć taki efekt bez wychodzenia z domu? Wystarczy zastosować 5 kroków. Zapomnij o malowaniu brwi każdego ranka i całkowicie odmień wyraz twarzy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brwi są oprawą naszych oczu, dlatego z całą pewnością warto o nie dbać. Zabiegiem, który już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, jest henna pudrowa brwi. To naturalny preparat, który w całości jest oparty na roślinnych składnikach. W skład preparatu, wchodzą najczęściej: wyciąg z liści lawsonii, wyciąg z liści indygo, minerały oraz przeciwutleniacze. Cena zabiegu w salonie kosmetycznym wynosi nawet 120 zł.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Henna brwi. Na czym polega i ile się utrzymuje?

Henna, która pochodzi z Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, jest barwnikiem, który jest przygotowywany z rośliny Lawsonia Inermis. Jest to forma tymczasowego zabarwienia, które może utrzymywać się do 5 tygodni na włosach i do 2 tygodni na skórze, w zależności od jego rodzaju. Czas zabiegu jest mniej więcej taki sam, czyli 15 minut lub trochę dłuższy, w zależności od tego, jak długo chcesz, aby efekt się utrzymywał. Im dłużej henna pozostanie na brwiach, tym silniejszy będzie efekt i dłużej utrzyma się efekt.

Henna pudrowa brwi. Zrób to sama w domu w zaledwie 5 krokach

Henna pudrowa brwi to świetna alternatywa dla makijażu permanentnego. Jest bezbolesna, pielęgnuje, upiększa oraz skraca czas porannych przygotowań do wyjścia. Obecnie w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych, jest dostępnych wiele opcji w cenach od 17 do 30 zł. Włoski po całym zabiegu staną się silne i odżywione. Jak ją wykonać?

  1. 2 łyżeczki henny wsyp do miarki.
  2. Dodaj do całości 2 łyżeczki ciepłej wody.
  3. Całość wymieszaj, aby uzyskać jednolitą konsystencję. W tym celu pomoże ci załączony w opakowaniu pędzelek. 
  4. Nałóż hennę na brwi, które wcześniej zostały oczyszczone z sebum i zanieczyszczeń. Staraj się uzyskać pożądany kształt przy pomocy płaskiej strony aplikatora.
  5. Poczekaj od 10 do 20 minut i zmyj hennę z brwi wacikiem nasączonym letnią wodą.
 

Zanim zaczniesz nakładać hennę na brwi, wykonaj test płatkowy. Chociaż wiele produktów w proszku jest w dużej części naturalna, nadal istnieje niewielka szansa, że niektóre rodzaje skóry będą miały reakcje alergiczne lub odczuwały dyskomfort związany z farbowaniem brwi. Test alergiczny wykonaj na 48 godzin przed użyciem.

Więcej o: