Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Wypadanie włosów może dotyczyć tylko skóry głowy lub całego ciała i może być tymczasowe, lub trwałe. Może to być wynikiem dziedziczności, zmian hormonalnych, schorzeń lub normalnej części procesu starzenia. Każdy może borykać się z problemem nadmiernej utraty włosów, niezależnie od płci czy wieku.
Porozmawiaj również z lekarzem, jeśli zauważysz nagłą lub nieregularną utratę włosów, lub większą niż zwykle ich utratę podczas czesania czy też mycia. Takie objawy może sygnalizować schorzenie, które wymaga leczenia.
Ludzie zazwyczaj tracą od 50 do 100 włosów dziennie. Zwykle nie jest to zauważalne, ponieważ w tym samym czasie rosną nowe włosy. Wypadanie włosów występuje, gdy nowe włosy nie zastępują włosów, które wypadły. Może być to spowodowane wieloma czynnikami, w tym m.in. dietą. O ile przyczyna nie jest medyczna lub genetyczna, możliwe jest nadanie włosom wrodzonej siły potrzebnej do kontrolowania ich rozwoju. Kosmyki będą mocne od nasady i pozostaną takie, dzięki składnikom odżywczym. Oto kilka rzeczy, które możesz zacząć dodawać do swojej diety:
Istnieje lista rzeczy, których nie powinno się robić, aby nie narażać swoich włosów na nadmierne wypadanie. Przede wszystkim unikaj inwazyjnych zabiegów na włosy, takich jak mocna stylizacja, farbowanie i rozjaśnianie. Również fryzury, takie jak ciasne kucyki, bardzo mocne sploty lub warkocze mogą wpływać na ich kondycję. Nadwyrężają kosmyki, niszczą ich strukturę oraz niekorzystnie oddziałując na stan mieszków włosowych i cebulek. Zadbaj też o utrzymanie zdrowej skóry głowy, regularnie ją myjąc.