Najważniejszym celem makijażu wykonanego na cerze dojrzałej jest sprawienie, by skóra wyglądała świeżo i promiennie. Choć z pozoru okazuje się to łatwe, do uzyskania efektu potrzeba nieco wprawy. Okazuje się, że zła technika i dobór nieodpowiednich kosmetyków mogą dodać lat. Jak wykonać odmładzający makijaż na cerze dojrzałej?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Zobacz wideo
Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie
Makijaż kobiety dojrzałej. Jeśli nie chcesz się wizualnie postarzeć, lepiej z tego zrezygnuj
Z wiekiem skóra przyswaja mniejsze ilości kolagenu, przez co się starzeje. Pojawianie się zmarszczek, zagłębień czy plam i przebarwień to naturalny proces, który spotka każdą z nas. Umiejętne wykonanie makijażu zakryje niedoskonałości i wizualnie odejmie kilku lat.
Wiele kobiet po 60. roku życia całkowicie rezygnuje z makijażu, gdyż uważają, że je on postarza. Wynika to przede wszystkim z przyzwyczajenia i dawnej mody do nakładania intensywnych kolorów, co dziś się już kompletnie nie sprawdza. W trosce o promienny, odmłodzony i odświeżony wygląd warto postawić przede wszystkim na delikatne i naturalne barwy.
Andie MacDowell w obłędnym garniturze. Kolor zachwyca!
Jak zrobić makijaż po 60. roku życia? Krem pod makijaż i baza pod makijaż rozpromienią twarz
Przed wykonaniem makijażu na cerze dojrzałej w pierwszej kolejności należy skupić się na pielęgnacji skóry. Ze względu na to, że nie jest już tak gładka i elastyczna jak kiedyś, warto odpowiednio ją nawilżać dobranym do wieku kremem na dzień i na noc. Przed nałożeniem kosmetyku należy dokładnie oczyścić twarz, a mniej więcej raz w tygodniu przeprowadzać peeling, który pozbędzie się resztek martwego naskórka.
- Baza — Nałożona na skórę wyrówna koloryt i zakryje przebarwienia. Nie trzeba nakładać jej na całą twarz, ponieważ wystarczy zrobić to w miejscach, w których zauważa się najwięcej niedoskonałości.
- Podkład — Warto postawić na produkt o lekkiej konsystencji, który nie obciąży skóry. Odcień kosmetyku nie może być zbyt ciemny, gdyż z pewnością doda lat. Powinien idealnie stapiać się ze skórą. Należy nakładać go delikatnie gąbeczką lub pędzelkiem.
- Róż do policzków — Lekkie muśnięcie na środku policzka nada świeżości i promienności. Warto postawić na odcień moreli, złota, brzoskwini czy piasku, czyli wszystkie, które wyglądają naturalnie.
- Oczy i brwi — Warto zrezygnować z malowania oczu kredką, co da bardzo intensywny efekt. Dużo lepszy będzie delikatny cień do brwi. Nie sprawdzą się też perłowe cienie do powiek, które podkreślają zmarszczki i nie są zbyt trwałe. Najlepszy efekt da podkreślenie oczu naturalnymi, stonowanymi kolorami.
- Usta — Warto malować je naturalnymi, jasnymi barwami. Sprawdzą się pomadki lub delikatne błyszczyki. Intensywne kolory, mimo że prezentują się elegancko, wyostrzają rysy twarzy, co daje efekt postarzenia.
Kiedy przycinać jabłonie? To już ostatni dzwonek