Dzięki tym trikom makijażowym optycznie powiększysz oko! Efekt? Spojrzenie jest czarujące i młodzieńcze

Duże oczy kojarzą nam się ze spojrzeniem łagodnym, ale i hipnotyzującym. Nawet jeśli ich nie posiadamy, to dzięki pewnym sztuczkom możemy je delikatnie optycznie powiększyć. To bardzo proste triki, do których wykonania nie trzeba specjalnych kosmetyków!

Wiele kobiet marzy o spojrzeniu niczym u sarenki Bambi. Duże oczy dodają młodzieńczego uroku, sprawiają, że rysy twarzy wyglądają na łagodniejsze. Oczywiście już sam tusz do rzęs sprawia, że oczy wyglądają bardziej wyraziście, ale dodatkowo są pewne triki makijażowe, które wzmocnią ten efekt. I wcale nie jest zbyt skomplikowane. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po pierwsze używaj zalotki. Mocno podkreślone rzęsy to podstawa

Zalotka potrafi zrobić prawdziwe cuda nawet z krótkimi rzęsami. Podkręcone rzęsy układają się zupełnie inaczej, łatwiej się je maluje i bardziej utrzymują kształt. Istnieje też sporo baz pod tusz, które pogrubiają i wzmacniają rzęsy, a dzięki temu efekt jest bardziej wyrazisty. Dobrze wytuszowane rzęsy skutecznie optycznie powiększają oko, a przy tym efekt jest bardzo naturalny. Jeśli przesadzimy z tuszem, to warto mieć w pogotowie spiralkę do rzęs. 

Wykorzystaj cielistą paletę cieni. Niezbędny jest też dobry korektor

Oko wygląda bardziej zdrowo i wyraziście, jeśli dobrze zakamuflujemy obszar wokół niego, zatem niezbędny jest korektor i baza, dzięki którym wszelkie sińce i naczynka będą skutecznie przykryte. Wśród makijaży powiększających optycznie oko prym wiodą te z użyciem cielistej palety cieni, w odcieniach złota, brązu i beżu. Jednak wykorzystujemy je bardzo delikatnie. Najpierw na całą powiekę nakładamy jasny matowy cień i skrupulatnie go rozcieramy, a później na załamanie powieki i dolną powiekę nakładamy delikatnie odcień brązowy, które starannie blendujemy. Strategicznym trikiem jest jasny, błyszczący cień nałożony na wewnętrzny kącik oka. 

OFERTY AVANTI24.PL: Wielkie czyszczenie magazynów Timberland!

Kosmetyki do zadań specjalnych. Zaopatrz się w cielistą kredkę

Jeśli chcemy uzyskać spektakularny efekt, to warto wyposażyć się w kredki do oczu: czarną i cielistą, a także eyeliner. Kreska na górnej powiece dodaje spojrzeniu wyrazistości. Natomiast cielista lub biała, położone na linii wodnej dolnej powieki, bardzo skutecznie powiększają optycznie oczy. Zupełnie odwrotnie działa czarna linia. Taki makijaż to idealna propozycja do pracy, zgodna z najmodniejszymi trendami.

Więcej o: