Chcesz małej metamorfozy włosów na wiosnę? Postaw na flamboyage! To najmodniejsza koloryzacja sezonu

To wyjątkowa technika koloryzacji włosów, która jednocześnie jest bardzo subtelna, a jednak zupełnie odmienia oblicze. Będzie idealna dla tych, którzy boją się radykalnych zmian, a przy tym pragną miłej odmiany na wiosnę. Na czym polega?

Gdy tylko z głów możemy ściągnąć czapki i kaptury to szybko nabieramy ochoty na metamorfozę fryzury. Nowa pora roku wręcz zachęca do zmian i odświeżenia, ale wiele osób boi się typowego farbowania włosów, gdyż nie jest pewna czy rzeczywiście to dobry pomysł, a także obawia się o kondycję swoich włosów po rozjaśnianiu. Istnieje jednak pewna technika, która nie wiąże się z całkowitym farbowaniem, a jednak znacząco dodaje włosom i twarzy blasku. A jest nią flambayage!

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

OFERTY AVANTI24.PL: Gigantyczna wyprzedaż marki Columbia

Specjalna technika koloryzacji, która wymaga dużej wyprawy. Flambayage niczym promyki

Flambayage polega na subtelnym rozjaśnieniu naturalnego koloru włosów lub tego, który aktualnie nosimy. Nie są to jednak pasemka czy sombre, chodzi o dużo delikatniejszy efekt, przypominający włosy muśnięte słońcem. Kolor jest naturalny, trójwymiarowy, rozświetla i odmładza twarz. Technika wykonania jest bardzo specyficzna i wykona ją tylko doświadczony fryzjer. Polega ona na tym, że cienkie pasemka dotyka się taśmą z farbą. Rozjaśnione miejsca są nieco przypadkowe i bardzo wąskie. Flambayage można wykonać na każdym kolorze włosów, gdyż delikatne rozjaśnione mikro pasemka pasują zarówno dla jasnych, jak i ciemnych włosów, sprawiając, że fryzura wygląda naturalnie, ale i jak nowa.

 

Dodaje włosom trójwymiarowości. Warto pamiętać o pielęgnacji

Flabayage jest uniwersalny, choć najlepiej wygląda na włosach półdługich i długich, niezależnie od ich strzyżenia. Kolejnym plusem takiej koloryzacji jest fakt, że optycznie dodaje fryzurze objętości, a twarz wygląda bardziej promiennie. Świetnie wygląda na lokach i falach, które można uzyskać za pomocą prostownicy. Jak każda koloryzacja obciąża nieco włosy, dlatego warto postawić na maski i olejowanie w celu regeneracji. Wszystko wskazuje na to, że flambayage będzie najmodniejszą fryzurą na wiosnę 2023.

 
Więcej o: