Używasz tej szczotki do włosów? Możesz narażać je na zniszczenia. Sprawdź, jak uniknąć błędów

O włosach wiemy coraz więcej i na całe szczęście jest to wiedza dosyć powszechna. Metoda OMO, porowatość włosów i olejowanie zmieniły podejście do pielęgnacji. Jednak bardzo ważny jest jeszcze jeden aspekt: odpowiednio dobrana szczotka.

Wiele osób z pewnością nie zastanawiało się nad tym, jaka szczotka jest odpowiednia do ich typu włosów. Proste kolczaste szczotki były powszechne i popularne, dlatego też siłowe rozczesywanie na mokro nie należało do najprzyjemniejszych czynności. Nietrafiony model może je wyrywać, łamać i osłabiać. Jak się okazuje, do każdego rodzaju włosów można dobrać odpowiednią szczotkę, która zdecydowanie pomoże w utrzymaniu ich w dobrej kondycji. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Specjalne szczotki dla włosów cienkich. Nie używaj zwykłych!

Włosy cienkie i rzadkie to jeden z najbardziej wymagających typów. I w ich przypadku zmiana klasycznej szczotki na odpowiednią robi wręcz kolosalną różnicę, gdyż zwyczajna z metalowymi i plastikowymi igłami może je wręcz wyrywać. Do takich włosów najlepsza będzie szczotka z naturalnym włosiem np. dzika. Jest niezwykle delikatna, a dzięki temu, że lekko rozprowadza sebum po całości włosa, dodatkowo je nabłyszcza, ale to zupełnie nie wiąże się z przetłuszczaniem włosów po całości. Szczotka z naturalnym włosiem dodaje też cienkim włosom nieco objętości. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dla grubych i gęstych najlepsze będą szczotki z mieszanym włosiem. Skutecznie rozczeszą

Włosy grube, gęste i długie mają zupełnie inne wymagania, z którymi szczotka z naturalnym włosiem raczej sobie nie poradzi. Trudno będzie nią rozczesać bujną czuprynę. Do takich włosów najlepsza będzie szczotka z szeroko rozstawionymi igłami nylonowymi lub nylonowymi i naturalnym włosiem. Szerokie rozstawione igły rozczeszą nawet najbardziej splątane kosmyki. I zrobi to w bezbolesny sposób.

Inne potrzeby loków. Tylko szczotki drewniane 

Włosy kręcone są wyjątkowo problematyczne w rozczesywaniu, ale poradzić sobie z nimi może szczotka z drewnianymi lub bambusowymi kolcami, które są szeroko rozstawione. Nie zaburzy ich skrętu, ale skutecznie rozplącze. Dobrym pomysłem będzie też grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

OFERTY AVANTI24.PL: Ogromna wyprzedaż 4F! 

Pamiętajmy, że każdą szczotkę trzeba regularnie czyścić. Jeśli tego nie robimy, to włosy będą szybciej się przetłuszczały. W drogeriach są specjalne grzebyki do usuwania włosów ze szczotki, a poza tym warto je regularnie myć delikatnym szamponem. 

Więcej o: