Laminacja brwi w domu za 4 zł. Potrzebujesz jednego produktu, aby wyglądały jak po wyjściu z salonu

W branży beauty gęste i perfekcyjnie ułożone brwi stały się jednym z najgorętszych trendów. Zabieg laminacji brwi w domu jest możliwy z użyciem zaledwie jednego produktu z szafki kuchennej. Domowy sposób za kilka złotych da efekt jak po wyjściu z salonu. Przekonała się o tym pewna użytkowniczka TikToka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Laminowanie jest jak trwała ondulacja brwi. To nowy, innowacyjny zabieg kosmetyczny, który zyskuje na popularności. Dzięki niemu możesz odtworzyć modny wygląd grubych, krzaczastych brwi. Laminacja brwi jest świetna dla tych, którzy kochają „wyczesany" efekt, ale nie mogą ujarzmić swoich włosów na brwiach, ponieważ są zbyt proste lub cienkie.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Laminacja brwi w domu za grosze. Ten produkt z szafki kuchennej zaskakuje działaniem

Laminowanie brwi utrzymuje się od czterech do sześciu tygodni. W zależności od tego, jak dobrze o nie dbasz, możesz przedłużyć efekt nawet do ośmiu tygodni. Sam proces nie trwa długo - tylko około 15-20 minut. Koszt takiej usługi w profesjonalnym salonie może wynosić nawet 300 zł. Na szczęście istnieje produkt, który z pewnością masz w kuchni. Dzięki niemu zadbasz o wygląd brwi. Użytkowniczka TikToka funkcjonująca w sieci pod nazwą @agastruskamua postanowiła przetestować domowy sposób na laminację brwi przy użyciu... żelatyny! Domowe zabiegi są coraz bardziej popularne, głównie ze względu na cenę. Koszt żelatyny to ok. 4 zł.

Laminowanie brwi żelatyną, czyli tani sposób na piękny wygląd brwi. Jak stosować ją krok po kroku?

Pięknie ułożone brwi i wyraźnie zagęszczone mogą odmienić wygląd każdej kobiety. Zabieg laminacji brwi możesz wykonać w domu z użyciem produktów z szafki kuchennej, czyli: żelatyny, oliwy z oliwek, ciepłej wody oraz folii spożywczej.

  1. 15 g żelatyny rozcieńcz w 50 g ciepłej wody.
  2. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.
  3. Dodaj kilka kropel oliwy z oliwek (alternatywnie odżywkę do włosów).
  4. Oczyść brwi z resztek makijażu i zanieczyszczeń.
  5. Nałóż miksturę na szczoteczkę lub pędzelek i pokryj nią brwi.
  6. Nadaj włoskom odpowiedni kształt.
  7. Przykryj brwi folią spożywczą i odczekaj 60 minut.
  8. Po tym czasie delikatnie zmyj substancję z brwi i rozczesz włoski.

Jak w każdym przypadku, warto zrobić próbę uczuleniową przed zastosowaniem żelatyny na brwi.

Więcej o: