Postępujesz w ten sposób? Przestań! Te 3 nawyki mogą powodować wypadanie włosów

W okresie przesilenia wiosennego włosy stają się osłabione i mogą wypadać bardziej, niż zwykle. Niektóre nawyki mogą tylko nasilić ten proces. Jeżeli postępujesz w ten sposób, kondycja twoich włosów może się znacznie pogorszyć.

Długie i gęste włosy są marzeniem wielu kobiet. Niestety, zwłaszcza w okresie przesilenia wiosennego jesteśmy narażone na wzmożone wypadanie włosów. Jest to proces naturalny i trwa około miesiąca. Na kondycję włosów wpływ ma jednak wiele czynników. Niewłaściwa dieta, długotrwały stres oraz nadużywanie prostownicy czy suszarki mogą przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów. Istnieją również pewne nawyki, które znacząco osłabiają kondycję pasm. Często wykonujemy je mimowolnie i bez wiedzy o ich szkodliwości. Unikaj tych dwóch czynności, jeśli nie chcesz narazić włosów na wypadanie. 

Te nawyki przyczyniają się do wypadania włosówTe nawyki przyczyniają się do wypadania włosów Fot. Shutterstock

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawyki, które mogą powodować wypadanie włosów. Zabawa włosami 

Pierwsza czynność, której zdecydowanie należy unikać to zabawa włosami. Zdarza się, że w wyniku stresu lub po prostu z przyzwyczajenia nawijamy pasma na palce lub przeczesujemy je ręką. Nawyk ten może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Pasma stają się łamliwe, a końcówki zaczynają się rozdwajać. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą?

Nie postępuj w ten sposób! Drapanie się po głowie 

Kolejny nawyk, który niekorzystnie wpływa na kondycję włosów i może przyczynić się do ich wypadania to drapanie się po głowie. Należy unikać dotykania skóry głowy, zwłaszcza brudnymi rękami. Przyczynia się to do przeniesienia na głowę drobnoustrojów, które powodują stany zapalne. Dodatkowo sebum ze skóry przenosimy na dalsze części włosów, przez co szybciej stają się przetłuszczone. 

Unikaj tych nawyków, by cieszyć się zdrowymi włosami. Gorąca woda

Kąpiel w gorącej wodzie jest bardzo przyjemna. Niestety, nie jest ona najlepsza dla włosów, ani skóry. Gorąca woda sprawia, że włókna włosów są przesuszone i bardziej kruche. Może się to przyczynić to powstawania kołtunów oraz wypadania włosów.  Podczas gorącej kąpieli wypłukiwana jest z włosów lipidowa warstwa ochronna, która je natłuszcza i zapobiega zniszczeniom.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej o: