Dermatolożka zdradziła 5 rzeczy, których nigdy nie robi. W ten sposób unika problemów z cerą

Dermatolożka podzieliła się pięcioma nawykami, których unika, aby zachować czystą skórę bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. Kilka z nich pozwoli również na ograniczenie marnowania pieniędzy, a nasza rutyna pielęgnacyjna będzie o wiele prostsza.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko geny, dieta, stosowane używki i upływający czas mają wpływ na stan naszej cery. Równie ważna jest codzienna rutyna pielęgnacyjna, dostosowana do typu skóry. Ważne jest więc stosowanie odpowiednich nawyków, które stosowane regularnie przyniosą długofalowe efekty. Swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie podzieliła się popularna w sieci dermatolog.

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Dermatolożka podzieliła się 5 rzeczami, których nigdy nie robi, aby zachować czystą skórę

Dr Aamna Adel to dermatolog pracująca w szpitalu National Health Service w Londynie w Wielkiej Brytanii. Zauważyła, że coraz więcej osób przychodzi do jej gabinetu z suchą, zaczerwienioną skórą z problemami. Często z powodu używania zbyt wielu produktów lub wydawania dużych ilości pieniędzy na produkty, które nie działają. Zainspirowało ją to do stworzenia klipu, w którym wymieniła 5 rzeczy, których jako dermatolog unika, aby mieć czystą i nieskazitelną cerę bez niepotrzebnego marnowania pieniędzy.

 

Wiele problemów z cerą unikniesz, jeśli zmienisz swoje codzienne nawyki związane z pielęgnacją

Doktor Adel radzi, aby nie marnować pieniędzy na zabiegi wykonywane w domu, np. mikronakłuwanie, ponieważ istnieje wysokie ryzyko infekcji i blizn, gdy nie jest wykonane prawidłowo. Tego typu ingerencję lepiej jest zostawić w rękach specjalistów. Dermatolożka ostrzega również przed stosowaniem wypełniaczy w okolicach oczu. Chodzi o dopływ krwi do oka, który jest na tyle skomplikowany, więc jeśli nie zostanie prawidłowo zastosowany, może bezpośrednio lub pośrednio zablokować dopływ krwi do oka, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do ślepoty. W nagraniu zachęca do zapoznania się z kwalifikacjami oraz historią osób, u których zamierzamy wykonać jakikolwiek zabieg.

 

Doktor Adel zdradziła kolejną radę. Chodzi o to, że zawsze nakłada swoje produkty do pielęgnacji skóry po umyciu zębów. Kolejność jest istotna, gdyż istnieje ryzyko rozwinięcia się zmian trądzikowych wokół ust, zwanych okołoustnym zapaleniem skóry.

Dermatolożka radzi również, aby ślepo nie podążać za trendami w pielęgnacji skóry, które widzisz w mediach społecznościowych. Pielęgnacja skóry powinna być oparta na typie skóry danej osoby i indywidualnie dostosowana do wszelkich problemów skórnych. 

W swoim nagraniu ujawnia również, że nigdy nie kupuje drogich produktów, zakładając, że będą działać lepiej. Istnieją niedrogie produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają podobne składniki w porównaniu do droższych kosmetyków.

Dermatolożka radzi, aby nie usuwać pryszczy samodzielnie, ponieważ opóźnia to proces gojenia, powoduje pigmentację i zwiększa ryzyko infekcji. Wyciskanie pryszczy w tzw. trójkącie śmierci, obszarze twarzy od górnej wargi, poprzez nos i między brwiami, jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ infekcje mogą rozprzestrzeniać się. Zamiast tego doktor Adel zaleca nakładanie na zmiany trądzikowe kwasu salicylowego, który pomaga odblokować pory i zmniejszyć produkcję sebum.

Więcej o: