Prosty sposób na przetłuszczającą się skórę głowy i łupież. Dzięki niemu włosy będą gęste, gładkie i lśniące

Po zimie skóra głowy często nie jest w najlepszej kondycji. Noszenie czapki sprzyja m.in. powstawaniu łupieżu. Kolejny częsty problem to nadprodukcja sebum i przetłuszczone włosy. Okazuje się, że jest na to bardzo prosty sposób! Wystarczy jeden produkt.

Gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Nie każdy może się jednak cieszyć pięknymi pasmami. Częstymi problemami, które to uniemożliwiają są łupież i nadprodukcja sebum. Sklejone i tłuste kosmyki wyglądają mało estetycznie. Nie trzeba jednak od razu kupować drogich kosmetyków. Okazuje się, że świetne efekty w zwalczaniu łupieżu i zbyt dużej ilości sebum może przynieść ocet jabłkowy!

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ocet jabłkowy w pielęgnacji włosów. Działanie

Ocet jabłkowy znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych. W licznych badaniach wykazano, że ma on właściwości przeciwbakteryjne, wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi, poprawia pracę serca, może wspomagać odchudzanie, a także pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Okazuje się, że równie świetnie sprawdza się on w pielęgnacji włosów. 

Ocet jabłkowy wpływa pozytywnie nie tylko na same włosy, ale także na skórę głowy. Dokładnie ją oczyszcza oraz eliminuje bakterie i grzyby. Ocet jabłkowy doskonale ogranicza nadmierne wydzielanie sebum i eliminuje problem łupieżu. Zamyka on łuski włosów, dzięki czemu stają się one gładkie. Ocet jabłkowy przywraca włosom blask i dodaje objętości. Dodatkowo wzmacnia on również cebulki włosów, co przyspiesza ich wzrost. Jak widać, lista korzyści jest bardzo długa. To wszystko dzięki takim składnikom, jak kwas mlekowy, octowy, aminokwasy, witaminy (A, B1, B3, B6, C oraz E) i wiele minerałów. Zdecydowanie warto więc wypróbować ten sposób. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

Ocet jabłkowy w pielęgnacji włosów. Jak stosować?

Sposobów na pielęgnację włosów z wykorzystaniem octu jabłkowego jest kilka. Jednym z nich jest sporządzenie spreju. Pół szklanki octu jabłkowego należy wymieszać z 1,5 litra wody. Taką miksturę należy przelać do butelki z rozpylaczem, a następnie spryskać całe włosy, koncentrując się na skórze głowy. Po około 10 minutach należy umyć włosy. Sposób można stosować przed każdym myciem włosów. Kolejny sposób to sporządzenie płukanki. Jeden litr wody wymieszaj z jedną lub dwoma łyżkami octu jabłkowego i zamocz włosy w przygotowanej mieszance. 

Pamiętaj, że choć korzystne działanie octu jabłkowego w pielęgnacji włosów i skóry głowy jest udowodnione, to przyczyny łupieżu mogą być różne (zmiany hormonalne, osłabienie organizmu, silny stres). Jeżeli mimo odpowiedniej pielęgnacji problem nie ustępuje, warto zgłosić się do trychologa. 

Więcej o: