Jak malować oczy po 50. roku życia? Proste techniki odmłodzą spojrzenie i zadziałają jak lifting

Warto, by panie z cerą dojrzałą zwróciły uwagę na swój makijaż. Nie każdy wie, że nieodpowiednio dobrane kosmetyki i techniki, zamiast odmłodzić, mogą dodać lat. Jak się malować po 50. roku życia? Sprawdź propozycję tiktokerki @kalondiacasey, która krok po kroku pokazała, co należy zrobić.

Makijaż wykonywany na cerze dojrzałej powinien sprawiać, że twarz będzie wyglądała promiennie i świeżo. Choć niektórym wydaje się to łatwe, inni poświęcają wiele godzin, by uzyskać korzystny efekt. Okazuje się, że działanie wymaga wyczucia i wprawy, a dobór nieodpowiednich kosmetyków, zamiast odjąć lat, może ich dodać. @kalondiacasey w jednym z nagrań na TikToku pokazała makijaż cery dojrzałej z wykorzystaniem sześciu popularnych technik i produktów dostępnych w każdym sklepie z kosmetykami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Julia Wieniawa planuje poprawiać urodę? "Nie mam problemu, że dziewczyny coś sobie poprawiają"

Modny makijaż dla pań po 50. Sprawi, że oczy będą wyglądały jak po liftingu

@kalondiacasey jest po 50. Kobieta chętnie pokazuje na TikToku jak prawidłowo wykonać makijaż na cerze dojrzałej. Niestety wraz z upływającym czasem zanikają włókna kolagenowe, przez co skóra pokrywa się zmarszczkami i nie wszystkie techniki oraz produkty wyglądają na twarzy korzystnie.

W jednym z nagrań kobieta pokazała, co zrobić, by oczy wyglądały młodziej. Użyła do tego sześciu prostych technik, z wykorzystaniem popularnych kosmetyków. W pierwszej kolejności nałożyła na powieki bazę zwiększającą trwałość cieni, co zapobiega ich przemieszczaniu w załamania powieki. Zaleciła, by zawsze ją stosować, ponieważ wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza. Następnie podkreśliła jasną kredką brwi, a później nałożyła matowy cień do powiek, delikatnie go wklepując i starając się, by nie miał kontaktu z brwiami. Dobrała kolory tak, by ciemniejszy pokrywał zewnętrzny kącik oka, a jaśniejszy wewnętrzny.

W czwartym kroku @kalondiacasey nałożyła na ruchomą powiekę jasny cień, co podczas otwierania oczu sprawia, że wydają się większe. Resztę cienia nałożyła tuż pod brwiami. Następnie pomalowała górną linię wodną czarnym eyelinerem, a na koniec zdecydowała się zastosować brązowy cień do powiek pod dolną linię rzęs.

Obserwatorzy zachwyceni makijażem @kalondiacasey. Nie zabrakło wielu komplementów

Pod filmikiem można zauważyć wiele komentarzy osób, którym wykonany makijaż przypadł do gustu. Nie obyło się bez licznych komplementów skierowanych w stronę @kalondiacasey.

Rewelacja.
Subtelność.
Świetna robota, uwielbiam, że nie przesadziłaś z produktami, bardzo ładnie.
Sprawiasz, że to wydaje się bardzo proste! Pięknie!
Dzięki! Kobiety w naszym wieku potrzebują więcej takich filmików. 
Więcej o: