Położna zdradza najlepszy sposób na golenie okolic bikini. Zapomnisz o podrażnieniach i świądzie

Golenie okolic bikini stało się naprawdę powszechne wśród wielu osób, lecz czy robimy to prawidłowo? Położna, która od 19 lat zajmuje się zdrowiem kobiet, podzieliła się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej depilacji miejsc intymnych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Golenie okolic bikini stało się coraz bardziej powszechne w społeczeństwie, ale jeśli nie zrobisz tego prawidłowo, może to się skończyć dość boleśnie. W niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do problemów tak bolesnych, że konieczne będzie zgłoszenie się do lekarza. Położna Heather Helton z 19-letnim doświadczeniem w zajmowaniu się zdrowiem kobiet przez lata widziała wiele pań, które z powodu nieoptymalnego golenia miały bolesne guzy po goleniu, wrastające włosy, a nawet małe czyraki na częściach intymnych.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Depilacja miejsc intymnych. Jak się golić, by uniknąć podrażnień?

Heather Helton przyznaje, że w naszym społeczeństwie golenie włosów łonowych jest obecnie bardzo powszechne. Zauważa jednak, że nikt tak naprawdę nie mówi o tym, jak to zrobić i jak rozwiązać pojawiające się później problemy.

Często zdarza się, że kobiety przychodzą do mnie i mają w miejscach intymnych różne grudki. To prowadzi do takich pytań, jak: "Czy to opryszczka?", albo: "Jak mogę uniknąć podrażnień skóry po goleniu? [...] To nie jest jedna z tych kwestii, o których się mówi. Dlatego w związku ze wszystkimi pytaniami, które słyszałam w gabinecie i rozmowami, które słyszę między nastolatkami, postanowiłam zacząć nagrywać tiktoki.

Położna zdecydowała się więc nagrać film na platformie Tiktok, w którym omówiła, jak uzyskać najlepsze rezultaty golenia miejsc intymnych. Prawdopodobnie nie spodziewała się, że spotka się z takim odbiorem internautów. Wideo obejrzano ponad 11,5 miliona razy. Helton zwróciła jednak uwagę, że nie ma powodów zdrowotnych do golenia miejsc intymnych. Z medycznego punktu widzenia najlepiej więc zostawić włosy w spokoju.

Wskazówki, które powinna znać każda kobieta podczas golenia miejsc intymnych

Jeśli wcześniej się nie goliłeś, położna radzi, aby przyciąć zarost, przed goleniem. Możesz to zrobić nożyczkami, które masz w domu. Następnie, należy wziąć gorący prysznic, który pomaga zmiękczyć włosy łonowe, które są zwykle grubsze, niż normalne włosy. Umyj obszar zwykłym mydłem, bez perfum i barwników. Pomoże to usunąć brud i bakterie z tego obszaru. Drugim i często pomijanym korkiem jest złuszczanie. Dzięki niemu usuniemy martwe komórki skóry i pomoże uzyskać dokładniejsze golenie. Wystarczy zwykły, prosty peeling. Następnie przechodząc do golenia, nałóż krem do tego przeznaczony na miejsca, które chcesz ogolić.

Zacznij depilację od krótkich pociągnięć żyletki w kierunku wzrostu włosów, opłukując ostrza po każdym pociągnięciu – żyletka zatkana włosami nie usunie odpowiedniej ilości włosków. Najlepsza będzie tu żyletka dla mężczyzn i pamiętaj, aby używać ostrego ostrza. Postaraj się przy tym zminimalizować liczbę pociągnięć w tym samym miejscu, ponieważ może to wywołać podrażnień.

Po zakończeniu golenia możesz przetrzeć obszar delikatnym tonikiem lub olejkiem do pielęgnacji stref intymnych, które zadbają o nawilżenie skóry, podrażnionej zabiegiem.

Więcej o: