Jak dobrać podkład? Wizażystka zdradza dwa proste triki. "Sprawdza się idealnie"

Dobrze dobrany podkład to gwarancja udanego makijażu. Powinno się go dopasować do koloru skóry twarzy i właśnie na niej go testować. Jak dobrać idealny odcień podkładu? Dzięki tej metodzie szybko znajdziesz odpowiednią dla siebie tonację.

Podkład to najlepszy przyjaciel kobiety. Maskuje niedoskonałości i idealnie dopełnia makijaż. Źle dobrany podkład odcina się od szyi, odznacza na skórze i nie wygląda naturalnie. Jak wybrać odpowiedni odcień do naszej cery? Wizażystka podpowiada.

Zobacz wideo 6 sposobów na użycie Beauty Blendera. Jedna gąbka zastąpi ci wszystkie pędzle!

Jak dobrać podkład? Wizażystka proponuje dwa sposoby

Dobrze dobrany podkład idealnie łączy się z kolorem naszej cery i jest niewidoczny. Odcienie warto sprawdzać w świetle dziennym. Wtedy kolor produktu będzie najbardziej wiarygodny. Wizażystka Natalia Procajło opublikowała na swoim Instagramie filmik, na którym pokazuje, jak dobrać idealny odcień podkładu. Natalia publikuje materiały pod nickiem promaluje. Pierwszym sposobem jest zrobienie kropki na szyi z użyciem wybranego podkładu. Makijaż najbardziej spójny jest wtedy, gdy kolor podkładu pokrywa się z kolorem naszej szyi. Uzyskasz wtedy najbardziej naturalny efekt. Jeśli kropka na szyi idealnie będzie się zlewać z jej kolorem, podkład jest dobrze dobrany.

Drugim sposobem jest spojrzenie na nadgarstek i sprawdzenie koloru swoich żył. Wyróżnia się trzy typy karnacji: ciepłą, zimną i mieszaną. Jeśli żyłki wpadają w odcienie zielonego - masz ciepłą karnację. Jeśli są niebieskie lub fioletowe, oznacza to, że masz chłodną karnację. Z tą wiedzą łatwiej będzie ci dobrać odcień podkładu.

 

Idealnie dobrany podkład. Co oznaczają litery na opakowaniach?

Wskazówki Natalii Procajło mogą ci się przydać, jeśli planujesz kupić podkład przez internet. Produkty w drogeriach są oznaczone odpowiednimi literami:

  • C - chłodny (więcej różowych pigmentów)
  • W - ciepły (więcej żółtych pigmentów)
  • N - neutralny, mieszany (odpowiedni dla osób, którym dobrze jest zarówno w chłodnych, jak i ciepłych odcieniach)

Porady wizażystki okazały się pomocne. Internauci opisali w komentarzach swoje doświadczenia.

Sposób na szyję sprawdza się idealnie.
Oooo, nie słyszałam o sprawdzaniu koloru pod żyły.
Myślę, że to ważne, aby podkład nie odcinał się od szyi.
Przy kolejnym wybieraniu podkładów pokuszę się o sprawdzenie podkładów zimnej tonacji.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: