Kosztuje 3 zł, a wygładza zmarszczki i przywraca młody wygląd. Znajdziesz ją w każdej aptece

Choć pojawienia się zmarszczek w zasadzie nie da się uniknąć, można wypróbować metody, które je opóźnią. Okazuje się, że dobre nawilżenie i natłuszczenie to klucz do sukcesu, a korzystne efekty pomoże uzyskać niepozorna, tania maść z apteki. Masz ją w domu?

Pojawienia się zmarszczek nie da się uniknąć. Bruzdy, które wraz z wiekiem tworzą się na skórze, są zupełnie naturalne i warto się do nich przyzwyczajać, jednak można je wygładzić przy pomocy niektórych produktów. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie, specjalistyczne preparaty, bo skuteczna maść z apteki kosztuje kilka zł. Niektórzy z nas mają ją już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Jaka maść z apteki na zmarszczki? Postaw na produkty z witaminą A

Nie od dziś wiadomo, że witamina A działa przeciwstarzeniowo. Warto dostarczać ją do organizmu przy pomocy odpowiednich produktów żywnościowych, ale dobrym nawykiem jest też stosowanie miejscowe na skórę. Witamina poprzez stymulowanie produkcji kolagenu zwiększa grubość, a także poprawia strukturę, jędrność i elastyczność skóry. Dodatkowym plusem jest opóźnianie pojawiania się zmarszczek i przyjemne uczucie miękkości, a także regulowanie procesu odnowy uszkodzonych komórek. Witamina A sprawdzi się również u osób, które borykają się z problemami trądziku.

Wyciśnij i nałóż na skórę. Kosztuje 3 zł, a wypełnia zmarszczki i przywraca młody wygląd

Maść z witaminą A, którą znajdziesz w każdej aptece, możesz stosować niezależnie od pory roku. Produkt często ma krótki i prosty skład, co dla wielu ludzi stanowi ogromną zaletę. Ochroni skórę przed warunkami zewnętrznymi, a także zadziała regenerująco. W okresie jesienno-zimowym pomoże rozprawić się z przykrym problemem suchej i popękanej skóry. Okazuje się, że tubka maści, w zależności od miejsca, kosztuje zaledwie 3-6 zł, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by się w nią zaopatrzyć.

Maść z witaminą A możesz stosować na twarz, usta, dłonie oraz inne miejsca, które potrzebują ukojenia i nawilżenia. Efekty przyniesie regularne smarowanie. Z czasem wrażliwość skóry na szkodliwe warunki atmosferyczne zmaleje, a widoczne zmarszczki wraz z odżywieniem i nawilżeniem skóry staną się płytsze i mniej widoczne. Jeśli miewasz problemy z alergiami, przed zastosowaniem maści z witaminą A warto skonsultować się z lekarzem i upewnić, że nie występuje nadwrażliwość na któryś ze składników produktu, na przykład lanolinę.

Więcej o: