Zerwij jeden i dodaj do wody. Spray z tej rośliny, działa jak keratynowe prostowanie włosów za 800 zł

Keratynowe prostowanie włosów zachęca efektami, którymi możemy się cieszyć przez długi czas. Jest to nie tylko ułatwienie w codziennej stylizacji, ale również możliwość zrezygnowania z prostownicy. Poznaj domowe i naturalne metody, dzięki którym uzyskasz porównywalne efekty, a wszystkie potrzebne produkty zapewne masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od uszkodzeń spowodowanych przez słońce aż po gorące urządzenia do włosów. Każdy z tych czynników stopniowo odbija się na kondycji nawet najbardziej zadbanych kosmyków. Wtedy wiele osób zaczyna zastanawiać się nad zabiegiem, który na długi czas pozwoli nam zapomnieć o prostownicy. Mowa o keratynowym prostowaniu, które jest popularną usługą w salonach fryzjerskich. Nic dziwnego, perspektywa idealnie gładkiej tafli zaraz po wysuszeniu brzmi kusząco dla wielu posiadaczek niesfornych pasm na głowie. Niestety, ale zabieg ten wiąże się również ze sporymi kosztami, które musimy ponieść. Na szczęście istnieją równie skuteczne i naturalne metody na uzyskanie prostych włosów, bez konieczności wychodzenia z domu.

Zobacz wideo Lili Antoniak wrażenia dotyczące ciąży: Puchniesz, nie wysypiasz się, tracisz włosy

Keratynowe prostowanie włosów w domu? Naturalne sposoby na gładkie pasma  

Zamiast uciekać się do drogich rozwiązań, w postaci zabiegu keratynowego prostowania włosów zadbaj o odpowiednią pielęgnację i wypróbuj sposób z żelem aloesowym w sprayu. Aloes dokładnie nawilża cebulki włosów, dzięki czemu pasma pozostają gładkie i lśniące po jego zastosowaniu. Produkt ten poprawia ich teksturę i zmniejsza puszenie się. Do przygotowania tej metody potrzebujesz jedynie jednego liścia aloesu oraz odrobiny wody.

  1. Wyciągnij żel z liści aloesu bez żółtej części.
  2. Po dokładnym wymieszaniu żelu dodaj trochę wody do mieszaniny, aby uzyskać lekką gładką ciecz.
  3. Przenieś ten roztwór do butelki z rozpylaczem i spryskaj nim włosy po mocnym wstrząśnięciu.
  4. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spryskaj suche włosy po umyciu, około 3 do 4 razy w tygodniu.

Keratyna do włosów? Zapomnij, jeśli w kuchni masz te produkty

W kuchennej szafce znajdują się produkty, z których właściwości w codziennej pielęgnacji skóry i włosów korzystały już nasze babcie. Mowa o miodzie i oliwie z oliwek. Miód odpowiednio nawilża włosy i zamyka wilgoć w łuskach, budując gładką, jedwabistą i błyszczącą teksturę, z kolei oliwa z oliwek intensywnie nawilża i wzmacnia pasma. To najlepsze połączenie w pielęgnacji matowych, suchych i zniszczonych włosów. Nie potrzebujesz dużo, bo jedynie 4 łyżki miodu i 1 łyżkę oliwy z oliwek.

  1. Wymieszaj miód i oliwę z oliwek i podgrzej w kuchence mikrofalowej przez 30 sekund.
  2. Nałóż mieszankę równomiernie na całe włosy, okrężnymi ruchami.
  3. Pozostaw na około 30 minut.
  4. Zmyj letnią wodą, a następnie łagodnym szamponem.
  5. Powtarzaj co najmniej dwa razy w tygodniu, aby uzyskać lepsze rezultaty.
Więcej o: