Odejmij sobie lat makijażem. Ten trik z korektorem daje efekt liftingu! "Ale różnica!"

Chcesz wizualnie odjąć sobie lat i podnieść nieco owal twarzy? Wcale nie musisz poddawać się inwazyjnym zabiegom. Ostatnio furorę w sieci robi trik dający efekt liftingu. Wystarczy odpowiednio nałożony korektor! - "Jedna z najlepszych porad", "Tego potrzebowałam" - piszą internautki.

Więcej o trikach i makijażu znajdziesz na Gazeta.pl

Zarówno na TikToku, jak i na Instagramie znaleźć można wiele filmików z różnego rodzaju makijażowymi poradami, trikami oraz trendami. Powszechnie wiadomo, że makijażem można zmienić nieco rysy twarzy, podkreślić niektóre elementy, a inne zatuszować. 

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Jak nakładać korektor? Ten prosty trik zadziała jak lifting

Korektor to jeden z podstawowych kosmetyków, który w swojej kosmetyczce ma większość kobiet. Używamy go m.in. do zakamuflowania cieni pod oczami, niedoskonałości, a także do konturowania twarzy. W ostatnim czasie popularność zyskuje jedna z technik nakładania korektora, która za zadanie ma wizualne rozświetlenie i podniesienie owalu twarzy. 

Tym trikiem na swoim instagramowym profilu podzieliła się makijażystka Monika Klinaviciute. Na udostępnionym przez nią filmiku widzimy porównanie korektora nałożonego trójkątem pod okiem oraz zaaplikowanego odpowiednio przy wewnętrznym oraz zewnętrznym kąciku oka, a także przy skrzydełku nosa. w kąciku ust i pod kością policzkową. Dzięki rozjaśnieniu tych partii, twarz jest uniesiona, wygląda lekko, młodo i promiennie. Trzeba jednak pamiętać, że korektor w tym przypadku musi być ton lub dwa jaśniejszy od użytego podkładu.

 
Działa świetnie!
Ale różnica!
Jedna z najlepszych porad
Tego potrzebowałam
Jeden z moich ulubionych trików
Od lat robię taki kontur
Ja lubię obie wersje
Wow, muszę tego spróbować
Wygląda świetnie

- komentują internautki. W innym filmiku, makijażystka pokazała, jak stosuje tę technikę na całej twarzy. - Rozświetlenie i lifting mojej twarzy - napisała.

 
Więcej o: