Ten odmładzający masaż twarzy działa jak lifting. Pomoże pozbyć się kurzych łapek i zmarszczek

Regularny masaż twarzy może odmłodzić twoją skórę nawet o kilka lat. Najpopularniejszą techniką masażu jest użycie dłoni, którymi uciskasz poszczczególne partie ciała. To szybki i prosty sposób na wygładzenie zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Sprawdź, jak wykonać odmładzający masaż twarzy w domu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Masaż kobido w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy, gdyż wpływa na głębsze warstwy skóry i mięśni. Masaż składa się z kilku etapów, a każdy z nich ma na celu wygładzenie skóry. Dzięki niemu pozbędziesz się zmarszczek mimicznych i zmniejszysz widoczne starzenie się cery. Nie musisz jednak wydawać kilkuset złotych na taki zabieg w salonie. Odmładzający masaż twarzy możesz wykonać samodzielnie w domu.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Odmładzający masaż twarzy. Jak wykonać go w domu?

Na profilu użytkowniczki natural.facelifting na TikToku pojawiła się instrukcja, jak wykonać w domu masaż kobido. W pierwszej kolejności umyj twarz i ręce. Masuj szyję po bokach otwartymi dłoniami. Później dwoma palcami (środkowym i wskazującym) masuj linię żuchwy z obydwu stron. Następnie okrężnymi ruchami wymasuj okolicę ust. Ponownie dwoma palcami rozmasuj policzki i skórę pod oczami. Na koniec szybkim ruchem palcami wymasuj czoło. Masaż powinno się wykonywać raz dziennie przez ok. 3 do 5 minut. Najlepiej wykonywać go codziennie, a już po tygodniu zobaczysz pierwsze efekty. Każdy ruch powtórz od 5 do 15 razy.

Masaż kobido. Pozbędziesz się kurzych łapek

Systematyczny masaż twarzy poprawia cyrkulację krwi, dzięki czemu skóra wolniej się starzeje. Poprawia też owal twarzy i przywraca skórze sprężystość. Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek mimicznych, na przykład kurzych łapek przy ustach, masaż kobido to dobry wybór. Internauci postanowili przetestować trik na odmładzający masaż twarzy. Potwierdzają, że już po kilku tygodniach widać zmiany na skórze.

Uwielbiam pani porady.
Sprawdzone, widać to u mnie, bo mam 48 lat i efekt jest.
Dużo mi się skóra twarzy poprawiła po twoich polecajkach.
Polecam. Zaczęłam 3 tygodnie temu i duże zmiany, zwłaszcza na podbródku.
Masuję ponad 2 tygodnie i naprawdę już widać efekty.
Więcej o: