Parafina na dłonie to ratunek dla szorstkiej i wysuszonej skóry. Domowa kuracja w 15 minut

Podczas zimnej pogody nasza skóra często staje się suche i wymagają dodatkowej uwagi. Parafina na dłonie może pomóc przywrócić nie tylko nawilżenie, ale również elastyczność. Jak to zrobić krok po kroku? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Parafina jest produktem ubocznym procesu oczyszczania oleju i często występuje w postaci bezbarwnej stałej substancji typu wosk. Parafina jest dobrze znanym składnikiem stosowanym w kosmetykach i występuje w wielu postaciach. Występuje w postaci płynnej w postaci olejów mineralnych stosowanych w kremach i balsamach upiększających, natomiast parafina jest stosowana w gabinetach kosmetycznych i zabiegach spa do manicure, pedicure i pielęgnacji skórek. Kolejną zaletą parafiny jest to, że może być używana do masażu mięśni i bolących stawów w celu złagodzenia bólu, ponieważ działa kojąco. Pomaga również w zwiększeniu przepływu krwi i poprawie sztywności stawów.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Parafina na dłonie. Jak działa i jakich korzyści możemy się spodziewać?

Parafina jest powszechnie stosowanym składnikiem kosmetyków i można ją znaleźć w salonach do zabiegów zmiękczających skórę dłoni, stóp i skórek. Ponieważ jest bezbarwna, bezwonna i bez smaku, jest również świetna dla osób z problemami skórnymi, które nie mogą używać perfumowanych produktów i zabiegów. Jakich korzyści możemy się spodziewać po zastosowaniu parafiny na dłonie?

  • Skóra odzyska miękkość, nawilżenie i elastyczność.
  • Stworzy na skórze warstwę okluzyjną, dzięki czemu woda z naskórka nie wyparuje i ochroni dłonie przed działaniem zimna i innych szkodliwych czynników.
  • Martwe komórki naskórka zostaną usunięte. Zrogowacenia i obrzęki mięśni na dłoniach zostaną złagodzone i zmiękczone.

Domowa kuracja parafinowa, czyli ratunek dla suchych dłoni. Jak wykonać?

Suche, spierzchnięte i popękane dłonie to problem, który dotyka wielu z nas. Pogoda, rodzaj pracy, codzienne obowiązki domowe, a także atmosfera miejsca, w którym żyjemy. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na stan naszej skóry i mogą sprawić, że nawet regularnie stosowane kosmetyki nie przyniosą nam oczekiwanych korzystnych efektów. Potrzebujesz: parafinę kosmetyczną, garnek, miskę, peeling do dłoni, krem do rąk, rękawiczki foliowe, rękawiczki frotte.

  1. Rozpuść parafinę w garnku.
  2. W międzyczasie  wykonaj dokładny peeling dłoni i nałóż odżywczy krem do rąk. Dzięki temu, pozbędziesz się martwych komórek naskórka i przygotujesz dłonie do zabiegu. 
  3. Do miski wlej ciepłą, ale nie gorącą parafinę. Wybierz taką, w której zmieścisz dłoń bez zginania palców.
  4. Zanurz obie ręce w parafinie, na około 5 sekund. Powtórz 3-4 razy.
  5. Po wyjęciu rąk z miski najpierw załóż rękawiczki foliowe, a następnie frotte. Staraj się nie zginać palców i trzymaj ręce jak najbardziej nieruchomo.
  6. Po 15 minutach delikatnie zdejmij obie pary rękawiczek, razem z zastygłą parafiną. Ponownie nałóż odżywczy krem i ciesz się efektem gładkich, miękkich i delikatnych dłoni.
Więcej o: