Używasz czarnej mascary? Zapomnij o niej! TikTokerki odkryły sposób na piękne rzęsy w nowej odsłonie

Rzęsy jak firanki. Niemal każda fanka makijażu marzy o takim efekcie, dlatego wciąż poszukujemy coraz to lepszych mascar, które zmienią nawet niepozorne włoski w wachlarz. Zazwyczaj wybieramy te w kolorze czarnym, jednak teraz TikTokerki lansują trend na inny kolor.

Wiele osób na pytanie, bez którego kosmetyku do makijażu nie mogłoby się obyć, odpowiada zdecydowanie, że bez tuszu do rzęs. I rzeczywiście pełni on strategiczną funkcję, zupełnie odmienia spojrzenie, powiększa optycznie oczy i podkreśla ich kolor. Niektórzy nawet twierdzą, że z pomalowanymi rzęsami wyglądają zdrowiej i młodziej. I zazwyczaj uważamy, że to czarny kolor czyni takie cuda, jednak inny kolor też wygląda rewelacyjnie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalny efekt, ale z widocznym zaznaczeniem. Brązowy tusz robi furorę

TikTokerki wprost oszalały na punkcie brązowego tuszu do rzęs. Trend ten robi furorę. Zazwyczaj niemal każdy tusz oprócz czarnego ma wersję brązową, jednak jest ona zdecydowanie mniej popularna i niedoceniana. Osoby, które preferują delikatne podkreślenie, powinny się nim zainteresować. Daje on dużo delikatniejszy efekt niż czarny, wygląda naturalnie, wydłuża i pogrubia, a jednak idealnie wtapia się w naturalną oprawę oka. To opcja idealna dla fanek minimalizmu i clean eastethic girl. Na TikToku brązowe tusze szczególnie chwalą właścicielki rudych włosów, z jasnymi brwiami i rzęsami. Ten kolor zdecydowanie bardziej pasuje do tego typu urody.

OFERTY AVANTI24.PL: Wiosenne kurtki z Diverse. Pikowana z dużymi kieszonkami to HIT, jest kobieca, niedroga i pasuje do wszystkiego!

Tipy przed malowaniem. Pamiętaj o technice i zalotce

Jeśli chcemy spotęgować efekt, to warto przed pomalowaniem użyć zalotki do rzęs, która znacząco je uniesie, dzięki czemu tusz podkreśli je jeszcze bardziej. Dobrym pomysłem są także bazy, która pogrubią włoski. Do brązowego tuszu bardzo pasuje również brązowy eyeliner, który subtelnie powiększy oko, ale będzie delikatniejszy od czarnego. Rzęsy najlepiej malować delikatnymi zygzakowatymi ruchami.

Więcej o: