Kosztuje 5 zł, a działa jak oczyszczanie wodorowe twarzy za 300 zł. Wystarczą dwa składniki

Oczyszczanie wodorowe twarzy jest popularnym zabiegiem, który poprawia elastyczność cery, regeneruje i odświeża. Okazuje się, że taki sam efekt można uzyskać, wykorzystując produkty z kuchni. Sprawdź, czy już je masz, a domowe zabiegi na twarz będą przyjemnością.

Oczyszczanie wodorowe twarzy nawilża, regeneruje i odświeża skórę, a także poprawia jej elastyczność, dzięki czemu zapewnia opóźnienie starzenia. Zabieg może być stosowany na każdym typie cery, co wpływa na jego popularność. Okazuje się, że nie trzeba wydawać dużych ilości pieniędzy, by zyskać taki sam efekt w domu. Wystarczy skorzystać z domowych produktów, które, choć niektórym wydają się nietypowe, mogą przysłużyć się do pielęgnacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Julia von Stein z "Królowych życia" nadaje z gabinetu medycyny estetycznej. Co zrobiła z twarzą?

Są tanie, a działają jak oczyszczanie wodorowe twarzy. Masz je w kuchni?

Oczyszczanie twarzy produktami z kuchni do świetna alternatywa dla drogich kosmetyków i zabiegów. Okazuje się, że zaledwie kilka minut wystarczy, by przygotować odpowiedni kosmetyk, który ma wiele pozytywnych właściwości.

Jednym z domowych, prostych w przygotowaniu kosmetyków do oczyszczenia twarzy jest maseczka z cytryny i miodu. Cytryna rozjaśnia cerę i zapobiega powstawaniu trądziku, a miód opóźnia starzenie się skóry. Połączenie obu produktów zapewnia też odpowiednie nawilżenie. Okazuje się, że przygotowanie mieszanki jest bardzo łatwe.

  1. Zmieszaj dwie łyżeczki miodu i 1 łyżeczkę soku z cytryny.
  2. Nałóż mieszankę na twarz i okolice szyi i poczekaj, aż wyschnie.
  3. Zmyj produkt letnią wodą.

Domowe zabiegi na twarz. Przygotuj tonik z liści laurowych

W trosce o czystą cerę istotna jest też odpowiednia tonizacja twarzy. Jeśli masz w kuchni liście laurowe, możesz wykorzystać je do przygotowania prostego kosmetyku.

  1. Włóż do naczynia trzy suszone liście laurowe i zalej je jedną szklanką wrzątku.
  2. Poczekaj, aż napar ostygnie i przelej go do buteleczki.
  3. Przemywaj twarz i przechowuj domowy kosmetyk w lodówce przez 3 dni.

Pamiętaj, by przed użyciem domowych kosmetyków wykonać próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry.

Więcej o: