Wypróbuj zasadę 3M. To nowy trend w pielęgnacji włosów. "Znacznie poprawisz zdrowie skóry głowy"

Jeśli pragniemy poprawić kondycję naszych włosów, zazwyczaj sięgamy po różnego rodzaju maski i odżywki. Okazuje się jednak, że kluczowe może okazać się samo mycie włosów szamponem. Eksperci wyjaśniają, jaka ilość pozwoli na dokładne oczyszczenie i zachowanie zdrowej skóry głowy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Coraz więcej osób zaczyna rozumieć znaczenie posiadania zdrowej skóry głowy i poświęca więcej czasu i wysiłku na jej utrzymanie. Zdrowa skóra głowy, ma różowy odcień, jest dobrze nawilżona, gładka i pozbawiona płatków i zaczerwienień. Również podczas szczotkowania włosów nie powinno być bólu ani łupieżu. Istnieją praktyczne sposoby dbania o skórę głowy, nawet pod prysznicem. Jedną z metod na oczyszczenie jest umycie włosów trzy razy podczas prysznica zamiast jednego.

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Mycie włosów trzy razy pod prysznicem może prowadzić do zdrowszej skóry głowy

Potrójne mycie włosów pod prysznicem prawdopodobnie wydaje się czasochłonne i męczące. Jeśli jednak spróbujesz, możesz zdać sobie sprawę, że ta bardzo dokładna technika może zdziałać wiele dobrego dla skóry głowy. Eksperci na łamach magazynu Vogue z Salonu YÖY przekonują, że dzięki kilkukrotnemu umyciu włosów możemy mieć pewność, że usunęliśmy całkowicie pozostałości na kosmykach i skórze głowy.

Poświęcenie czasu na dokładne wmasowanie szamponu we włosy trzy razy podczas kąpieli może znacznie poprawić zdrowie skóry głowy i włosów.

Ta technika mycia włosów zwana również , jest czasochłonna, zwłaszcza jeśli masz długie loki, ale nie wymaga robienia niczego ponadto. Wszystko, co musisz zrobić, to delikatnie umyć włosy pod prysznicem więcej razy niż wcześniej. Warto wypróbować strategię potrójnego mycia w dniu, w którym dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, ponieważ pośpiech może zniweczyć efekty. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które poddały się zabiegom regenerującym na włosy i stosują szampony oraz odżywki o działaniu restrukturyzacyjnym.

Błąd, którego nie powinno się popełniać przy żadnym myciu. Masowanie lepsze niż pocieranie

Kiedy myjemy włosy, nie powinniśmy ich pocierać, ale zamiast tego delikatnie masować. Dzięki temu składniki odżywcze produktu, którego używamy, bez problemu się wchłoną. Ponadto warto pamiętać, że mokre włosy są bardziej wrażliwe i nie należy obchodzić się z nimi niedelikatnie. Odpowiednie wypłukanie resztek produktu z włosów i skóry głowy to kluczowy etap, aby cieszyć się fryzurą bez przetłuczonych pasm i swędzącej skóry głowy.

Złe płukanie to jeden z najczęstszych błędów, ale konieczne jest wyeliminowanie produktów, których używamy w naszej rutynie, aby uniknąć przetłuszczania włókna włosów.
Więcej o: