Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust? Nie wydasz ani grosza. Wystarczy 5 minut dziennie

Pojawienie się zmarszczek wokół ust często skłania do szukania sposobów ich zamaskowania. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie preparaty i zabiegi, bo takie same efekty można uzyskać wykorzystując to, co mamy już w domu. Pomoże również prosty trik, który nic nie kosztuje.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego z czasem nie da się uniknąć. Pojawienie się pierwszych zmarszczek wokół ust może jednak zachęcić do szukania sposobów na zlikwidowanie ich. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie kosmetyki i zabiegi, bo domowe środki i proste metody z powodzeniem opóźnią powstawanie nowych bruzd, a także zmniejszą widoczność starszych. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Jak najlepiej zlikwidować zmarszczki palacza? Postaw na masaż twarzy

Tiktokerka @facemodeling.warsaw w jednym z nagrań pokazała prostą metodę na przywrócenie objętości ust i pozbycie się niechcianych zmarszczek, które często nazywane są też zmarszczkami palacza. Kobieta na własnej twarzy zaprezentowała, jak masować okolice warg, by w kilka tygodni osiągnąć pierwsze efekty i zapewnić mięśniom prawidłową pracę. Okazuje się, że w tym przypadku regularność jest kluczem do sukcesu, a na metodę nie trzeba przeznaczać więcej niż 5 minut dziennie. Jeśli nie wiesz, co należy zrobić, zwróć uwagę na poniższy filmik instruktażowy.

Jak się pozbyć zmarszczek wokół ust? Sprawdź, czy masz w kuchni te produkty i przygotuj nawilżającą mieszankę

Regularny masaż twarzy przyniesie efekty, jednak warto wspomóc się również wykorzystaniem domowych produktów. Połączenie odpowiednich składników nawilży okolice ust, zmiękczy je i zadziała rozjaśniająco. Jedyne czego potrzebujesz, to awokado, miód i cytryna. Masz je w swojej kuchni?

  1. Zmieszaj przy pomocy widelca połowę obranego awokado bez pestki z 1 łyżką miodu i 1 łyżeczką soku z cytryny.
  2. Nałóż mieszankę na okolice ust i delikatnie ją wmasuj.
  3. Odczekaj około 20 minut i zmyj domowy kosmetyk ciepłą wodą.
Więcej o: