Zamiast drogich zabiegów, wypróbuj "metodę X". Lwia zmarszczka będzie mniej widoczna w 5 minut

Z wiekiem skóra traci elastyczność, dlatego coraz częściej zauważamy pojawianie się nowych, naturalnych zmian. Jedną z nich jest lwia zmarszczka, czyli charakterystyczna bruzda między brwiami. Okazuje się, że można spowolnić jej pojawienie się prostymi metodami.

Terminem lwia zmarszczka określa się drobne bruzdy między brwiami, które są naturalną oznaką procesu starzenia się skóry. Najczęściej zmianę zauważa się około 30. roku życia i dotyka ona zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Okazuje się, że istnieje sposób na zmniejszenie widoczności bruzdy. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Korektor zbiera ci się w zmarszczkach pod oczami? Rozwiązaniem jest stara sztuczka... drag queens

Jak powstaje lwia zmarszczka? Zadbaj o skórę i spowolnij pojawienie się zmian

Niewielki mięsień, dzięki któremu możemy marszczyć brwi odpowiada również za mimiczną zmianę, jaką jest lwia zmarszczka. Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się jej są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak botoks. Wiąże się to jednak ze sporym wydatkiem, który może wynieść nawet kilkaset złotych.

Aby uniknąć pojawienia się lwiej zmarszczki w przyszłości, warto stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe, kremy z filtrem i zabezpieczać twarz przed działaniem słońca. Dobrym nawykiem jest też zwracanie szczególnej uwagi na odpowiednie nawodnienie organizmu. Okazuje się, że po pojawieniu się bruzd można je zmniejszyć i wygładzić jeszcze innym, prostym sposobem.

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę. Wykonuj regularnie 10-15 powtórzeń, a szybko zauważysz efekty

Na kanale @foxbeautyteam na TikToku jakiś czas temu opublikowano filmik, w którym dokładnie wytłumaczono, jakie wykonywać ćwiczenia celem pozbycia się lwiej zmarszczki. Zaprezentowano trzy warianty, a samo nagranie wyświetlono już ponad 65 tys. razy. 

  1. Pocieranie energicznymi ruchami skóry między brwiami przy pomocy palców wskazujących.
  2. Masaż skóry między brwiami na boki przy pomocy palców wskazujących.
  3. Masaż "X" przy wykorzystaniu palców wskazujących.

Każde ćwiczenie warto powtarzać 10-15 razy.

Więcej o: