Zapomnij o popękanych piętach! Banalny sposób na gładkie stopy. Pomoże produkt za grosze

Suche i pękające pięty to problem, z którym zmaga się wiele osób. To nie tylko problem wizualny, lecz także bardzo często źródło bólu. Co zatem zrobić, by skóra na stopach stała się idealnie gładka? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że rozwiązanie problemu można znaleźć w kuchni i nie kosztuje więcej niż 2 zł.

Więcej domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Osoby, które mają problem z nadmiernie zrogowaciałą, suchą i pękającą skórą na piętach, bardzo często chcą pozbyć się problemu nadmiernie ścierając ją twardym pumeksem. Prawda jest taka, że to najgorsze, co można sobie zrobić w takiej sytuacji. Prowadzi to bowiem wyłącznie do pogorszenia i nasilenia problemu. Zamiast tego, warto wypróbować pewien domowy sposób, który nie kosztuje wiele, a może przynieść naprawdę świetne efekty.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Domowy sposób na popękane pięty - będą zadbane i gładkie

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się patenty pielęgnacyjne stosowane przed laty m.in. przez nasze mamy czy babcie. Jeden z nich dotyczy właśnie sposobu radzenia sobie z suchymi piętami. Mowa o kąpieli oraz peelingu z sody oczyszczonej. Ten niepozorny proszek, który znajdziemy w niemal każdej kuchni, skutecznie rozprawi się ze zrogowaciałym naskórkiem.

  1. Do miski wlej ciepłą wodę.
  2. Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej.
  3. Dokładnie wymieszaj.
  4. Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez około 15 minut. Następnie nasyp odrobinę sody na dłoń i wykonaj peeling stóp, skupiając się na miejscach, które najbardziej tego potrzebują.
  5. Na koniec opłucz dokładnie stopy, wytrzyj do sucha i nałóż solidną warstwę kremu nawilżającego.

Pękające pięty - przyczyna może leżeć w stanie zdrowia

Choć najczęstszą przyczyną nadmiernego rogowacenia i pękania pięt jest po prostu brak odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżenia, to źródeł tego problemu może być więcej. Zaliczają się do nich m.in.:

  • Otyłość,
  • Choroby tarczycy,
  • Cukrzyca,
  • Zaburzenia krążenia.

Jeśli pomimo odpowiedniej pielęgnacji problem pękających pięt nie znika, należy zgłosić się do lekarza specjalisty, by ustalić przyczynę problemu i zadbać o odpowiednie leczenie. 

Więcej o: