Kaszka na twarzy, czyli nieestetyczne podskórne grudki to zmora, która nie dotyczy wyłącznie skóry niemowląt czy dzieci, ale również dorosłych. Te zmiany skórne najczęściej pojawiają się na czole, brodzie, pod oczami lub na skroniach. Niedoskonałości mogą być wywołane różnymi czynnikami, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Oprócz zaburzeń na tle zdrowotnym częstą przyczyną jest również niewłaściwa higiena czy stosowana pielęgnacja. Zanim wprowadzimy jakiekolwiek zmiany, warto również skonsultować się z dermatologiem.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W pierwszej kolejności należy odnaleźć źródło problemu. Tylko dzięki odnalezieniu podłoża naszych skórnych dolegliwości jesteśmy w stanie skutecznie działać. Do najczęstszych przyczyn kaszki na twarzy należą:
Ważne jest również, aby nie doprowadzić do pogorszenia stanu cery. Kaszki na twarzy nie wolno rozdrapywać lub samodzielnie wyciskać. Unikaj również nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Pamiętaj również, że higiena to podstawa. Regularnie wymieniaj poszewki poduszek, na których śpisz, dezynfekuj ekran telefonu czy stosuj jednorazowe ręczniki do wycierania twarzy.
Walkę z kaszkową wysypką mogą wspomóc domowe sposoby, bazujące na składnikach, które znajdziemy w domu. Nie musisz więc udawać się na wizytę do profesjonalnych salonów kosmetycznych, jeśli chcesz oczyścić oraz nawilżyć swoją cerę. Połącz składnik o działaniu antybakteryjnym np. olejek z drzewa herbacianego, miód, sok z cytryny, kurkuma czy jogurt naturalny z jednym z odżywczych produktów takich jak: awokado, aloes, miód, kakao. Możliwych kombinacji jest naprawdę wiele. Wypróbuj przynajmniej kilka z nich, by przekonać się, jaka będzie idealna dla twojej skóry. Przykładowo:
Pamiętaj, że maseczki zadziałają wyłącznie wtedy, gdy będziesz nakładać je regularnie – najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Zanim nałożysz na całą twarz jakąkolwiek mieszankę, wykonaj test alergiczny na niewielkiej powierzchni skóry. Warto również zadbać o zbilansowaną dietę i wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie.