Kosztuje 10 zł i znajdziesz ją w aptece. Smaruj tą maścią regularnie twarz. Zapomnisz o trądziku

Wiele osób szuka skutecznego i taniego sposobu, który pomoże odzyskać cerze blask, a także spowolni starzenie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że odpowiedni produkt kosztuje około 10 zł i znajduje się w większości aptek. Sprawdź, jakie działanie przyniesie maść z witaminą F na twarz.

Wielu z nas w trosce o skórę sięga po drogie kosmetyki, które mają ją nawilżyć, ochronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a nawet spowolnić starzenie. Okazuje się, że nie trzeba inwestować wielu pieniędzy, bo pomocny produkt znajdziemy w aptece. Kosztuje około 10 zł, a jego działanie zaskoczy niejedną kobietę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z maści ichtiolowej? Mamy prosty sposób, jak ją usunąć

Zamiast przepłacać, zastosuj maść z witaminą F na twarz. Efekty kuracji zaskakują

Witamina F nie jest zbyt popularna i niewiele osób jeszcze o niej słyszało. W jej skład wchodzą trzy kwasy: alfa-linolenowy, linolowy i arachidonowy. Odkryto ją stosunkowo niedawno, a wyodrębniono z olejów roślinnych w 1934 r. To sprawia, że wciąż poznajemy, jakie kryje właściwości. Oprócz szeregu korzyści zdrowotnych witamina F cieszy się coraz większą popularnością również i w kosmetyce. Okazuje się, że stosowana regularnie na twarz, na przykład w postaci maści z apteki zadba o odpowiednie nawilżenie skóry, zapewni jej ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, spowolni starzenie się i wyreguluje działanie gruczołów łojowych. Pomaga też w walce z trądzikiem — zmiękcza skórę, stanowi barierę przed zanieczyszczeniami i nadaje jej elastyczności. Oczywiście w pierwszej kolejności warto jednak skonsultować problem z dermatologiem. Maści z witaminy F nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na tę substancję. 

Witamina F na skórę? Okazuje się, że znajduje się w wielu produktach spożywczych

Oprócz maści z apteki i sklepowych kosmetyków witaminę F można też znaleźć w wielu produktach spożywczych. Regularne dostarczanie ich do organizmu, na przykład w postaci zjedzenia kilkunastu ziaren słonecznika dziennie czy połknięcie 1-2 łyżek tranu pozwoli zadbać o cerę i organizm.

Witaminę F można znaleźć w:

  • olejach roślinnych (tran, migdałowy, wiesiołkowy, lniany czy oliwa z oliwek);
  • pełnym mleku;
  • algach i rybach morskich;
  • soi;
  • awokado;
  • pestkach i ziarnach (dynia, słonecznik)
  • orzechach i migdałach.

Należy jednak zachować ostrożność, gdyż nadmiar witaminy F w organizmie może przyczynić się na przykład do rozwinięcia cukrzycy. W trosce o organizm warto wykonywać regularne badania, a przed wprowadzeniem zmian w diecie skonsultować je z lekarzem i dietetykiem.

Więcej o: