Jak konturować twarz? Zastosuj "metodę trójki". Makijaż będzie wyglądał jak po wyjściu z salonu

Odpowiednio wykonane konturowanie wysmukla twarz i podkreśla kości policzkowe. Ten krok w makijażu dla wielu osób wciąż brzmi jak czarna magia. Podpowiadamy, w które miejsca nałożyć bronzer, żeby make-up wyglądał jak po wyjściu z salonu kosmetycznego.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Konturowanie twarzy to inaczej nałożenie bronzera w miejscach, które chcemy wyszczuplić. Zazwyczaj są to kości policzkowe, boki nosa, linia włosów oraz linia żuchwy. Za pomocą pędzla albo gąbeczki dokładnie zblenduj bronzer na tych partiach twarzy. Unikniesz wtedy plam i smug. Chociaż brzmi to banalnie, rzeczywiście potrzeba czasu i wprawy, aby dojść do perfekcji. Istnieją jednak pewne zasady, których warto się trzymać, żeby konturowanie się udało, a makijaż wyglądał idealnie.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Konturowanie twarzy. Od czego zacząć?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem, w pierwszej kolejności kup paletę do konturowania. Bardziej doświadczone osoby mogą wypróbować bronzer w sztyfcie. Kluczowe jest odpowiednie dobranie koloru bronzera. Jeśli masz jasną cerę, unikaj odcieni wpadających w pomarańczowy odcień. Zamiast tego wybierz brąz z domieszką szarego. Kremowy bronzer najlepiej rozprowadzić na twarzy beauty blenderem, natomiast bronzer z palety do konturowania powinno się nałożyć pędzlem o lekko ściętym włosiu. W zależności od tego, jaki masz kształt twarzy, bronzer powinno się nakładać w innych miejscach. Pewne wskazówki przydadzą się jednak każdemu.

Jak konturować twarz? Instrukcja krok po kroku

Przed przystąpieniem do konturowania należy oczyścić twarz i nałożyć na nią bazę pod makijaż. Potem użyć korektora i podkładu, a dopiero później bronzera. Blenduj na zewnątrz i do góry, rozcieraj bronzer, stosując szybkie, koliste ruchy. W przypadku okrągłej twarzy nakładaj bronzer na jej boki, rysując kształt cyfry 3. Zacznij od krawędzi czoła, później kości policzkowe i linia żuchwy. W ten sposób optycznie wyszczuplisz i wydłużysz twarz. Twarz owalna powinna być muśnięta bronzerem pod kośćmi policzkowymi i wzdłuż linii włosów. Podkreślisz wtedy jej naturalny kształt. Podczas konturowania twarzy kwadratowej nałóż bronzer na zewnętrzne kąciki czoła, linię żuchwy i delikatnie pod kośćmi policzkowymi. Nadasz jej wtedy bardziej owalny kształt. Jeśli jesteś posiadaczką trójkątnej twarzy, twoim celem powinno być optycznie zmniejszenie czoła. Nałóż bronzer na skronie, sam szczyt czoła i brodę. Na sam koniec dodaj rozświetlacz. Muśnij nim obszar pod łukiem brwiowym, szczyty kości policzkowych, środek czoła i szczyt nosa. Osiągniesz wtedy doskonałą symetrię, a taka gra światła i cieni sprawi, że twarz będzie miała idealny kształt.

Więcej o: