Jak konturować twarz? Zastosuj "metodę trójki". Makijaż będzie wyglądał jak po wyjściu z salonu

Odpowiednio wykonane konturowanie wysmukla twarz i podkreśla kości policzkowe. Ten krok w makijażu dla wielu osób wciąż brzmi jak czarna magia. Podpowiadamy, w które miejsca nałożyć bronzer, żeby make-up wyglądał jak po wyjściu z salonu kosmetycznego.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Konturowanie twarzy to inaczej nałożenie bronzera w miejscach, które chcemy wyszczuplić. Zazwyczaj są to kości policzkowe, boki nosa, linia włosów oraz linia żuchwy. Za pomocą pędzla albo gąbeczki dokładnie zblenduj bronzer na tych partiach twarzy. Unikniesz wtedy plam i smug. Chociaż brzmi to banalnie, rzeczywiście potrzeba czasu i wprawy, aby dojść do perfekcji. Istnieją jednak pewne zasady, których warto się trzymać, żeby konturowanie się udało, a makijaż wyglądał idealnie.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Konturowanie twarzy. Od czego zacząć?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem, w pierwszej kolejności kup paletę do konturowania. Bardziej doświadczone osoby mogą wypróbować bronzer w sztyfcie. Kluczowe jest odpowiednie dobranie koloru bronzera. Jeśli masz jasną cerę, unikaj odcieni wpadających w pomarańczowy odcień. Zamiast tego wybierz brąz z domieszką szarego. Kremowy bronzer najlepiej rozprowadzić na twarzy beauty blenderem, natomiast bronzer z palety do konturowania powinno się nałożyć pędzlem o lekko ściętym włosiu. W zależności od tego, jaki masz kształt twarzy, bronzer powinno się nakładać w innych miejscach. Pewne wskazówki przydadzą się jednak każdemu.

Zdjęcie ilustracyjne Od lat chodziła na paznokcie żelowe. Nagle dostała reakcji alergicznej

Jak konturować twarz? Instrukcja krok po kroku

Przed przystąpieniem do konturowania należy oczyścić twarz i nałożyć na nią bazę pod makijaż. Potem użyć korektora i podkładu, a dopiero później bronzera. Blenduj na zewnątrz i do góry, rozcieraj bronzer, stosując szybkie, koliste ruchy. W przypadku okrągłej twarzy nakładaj bronzer na jej boki, rysując kształt cyfry 3. Zacznij od krawędzi czoła, później kości policzkowe i linia żuchwy. W ten sposób optycznie wyszczuplisz i wydłużysz twarz. Twarz owalna powinna być muśnięta bronzerem pod kośćmi policzkowymi i wzdłuż linii włosów. Podkreślisz wtedy jej naturalny kształt. Podczas konturowania twarzy kwadratowej nałóż bronzer na zewnętrzne kąciki czoła, linię żuchwy i delikatnie pod kośćmi policzkowymi. Nadasz jej wtedy bardziej owalny kształt. Jeśli jesteś posiadaczką trójkątnej twarzy, twoim celem powinno być optycznie zmniejszenie czoła. Nałóż bronzer na skronie, sam szczyt czoła i brodę. Na sam koniec dodaj rozświetlacz. Muśnij nim obszar pod łukiem brwiowym, szczyty kości policzkowych, środek czoła i szczyt nosa. Osiągniesz wtedy doskonałą symetrię, a taka gra światła i cieni sprawi, że twarz będzie miała idealny kształt.

Więcej o: