Czas na modne grzywki 2023: te fryzury optycznie wyszczuplą twarz! Są też proste w stylizacji

W tym sezonie fryzjerskie trendy są jasne - modne grzywki zrobią furorę. Jakie są najmodniejsze cięcia na 2023? Oto fryzury, które są hitem i łatwe w stylizacji!

Fryzjerskie trendy wskazują, że ten rok zdecydowanie należy do grzywek. Fryzura, która jeszcze do niedawna uchodziła za średnio modną, teraz staje się główną metamorfozą kobiet w każdym wieku. Szukasz nowej fryzury na lato? Oto kilka modnych cięć na nowy sezon.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Modne grzywki 2023. Jak uniknąć fryzurowego faux pax?

Nie od dziś wiadomo, że grzywki nie pasują każdemu kształtowi twarzy. Mogą sprytnie zamaskować pewne mankamenty oraz wymodelować twarz, ale też wręcz przeciwnie: mogą ją nieco zniekształcić oraz "dodać kilogramów". Ważne, aby dopasować fryzurę nie tylko do swoich preferencji, ale również twarzy oraz cery.

Zdecydowanie odradzam grzywki typu "pędzel" - masywne i długie grzywki maskujące czoło nieodpowiednio dobrane mogą naprawdę przyciemnić twarz i zamknąć ją w sztywnych ramach. Taka fryzura odradzana jest również paniom o grubych włosach. Latem lepiej postawić na rzadką grzywkę zrobioną jedynie z części przednich pasm. Takie cięcie doda ci lekkości, ale nie będzie ciężkie i nie będzie skupiało swojej uwagi na twojej twarzy. 

 

Curtain bangs - grzywka roku 2023. Jak wygląda?

Kurtynowa grzywka to kolejny hit, który uwielbiają kobiety w każdym wieku. W tym sezonie moda na objętościowe loki w stylu największych gwiazd lat 90. Stylizowana na wałki curtain bangs pięknie okoli twoją twarz, a fryzura w takim guście optycznie ją wysmukli - przy tak objętościowej fryzurze twarz będzie wyglądać na drobną.

 

Jednak curtain bangs może występować także przy prostych włosach - takie cięcie wygląda dobrze przy każdej fryzurze. Świetnie wygląda przy upięciach na klamrę, gdzie grzywkę pozostawiasz samą sobie lub delikatnie stylizujesz. Podobnie nawet przy najpopularniejszym kitku - wtedy twarz zostaje otulona pasmami i całość nie wygląda "łyso". 

 
Więcej o: