Jeden popularny błąd podczas kąpieli rujnuje włosy. Większość osób nie ma o tym pojęcia

Możemy znaleźć wiele informacji dotyczących prawidłowej pielęgnacji i sposobu, w jaki dbać o włosy. Warto również przyjrzeć się 5 największym błędom, które popełnia wiele z nas, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które widać w postaci opłakanej kondycji pasm.

Dermatolog, doktor Aamna Adel od lat zajmuje się kwestiami związanymi z właściwą pielęgnacją włosów, skóry oraz paznokci. Swoimi spostrzeżeniami oraz radami dzieli się w mediach społecznościowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jej filmy na platformie TikTok, gdzie zgromadziła już przeszło 1,3 miliona obserwujących. Wśród jej klipów nie brakuje również tematów dotyczących nowotworów skóry i zmianach w pieprzykach. Poprzez swoją działalność pomaga zwiększyć świadomość występujących objawów. W swoim ostatnim filmie poruszyła temat nieprawidłowej pielęgnacji włosów oraz wymieniła błędy, które wiele osób popełnia, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

5 błędów popełnianych podczas pielęgnacji. To właśnie one rujnują kondycję włosów

Pochodząca z Londynu doktor Aamna Adel wyróżniła w swoim nagraniu 5 rzeczy, które "chciałaby wiedzieć, mając 20 lat". Chodzi o pielęgnację włosów, a konkretniej błędy, których lepiej unikać, gdyż mają wpływ na kondycję naszych pasm. Chodzi o:

  • stosowanie ciasnych fryzur. "Napinanie i ciągnięcie mieszków włosowych może prowadzić do utraty włosów, znanej również jako łysienie trakcyjne, które może być nieodwracalne."
  • nieprawidłowe nakładanie suchego szamponu. "Jeśli próbujesz odświeżyć włosy między myciami za pomocą suchego szamponu, kluczem jest pozostawienie go tam na kilka sekund. Daje suchemu szamponowi czas na wchłonięcie całego nadmiaru oleju."
  • brak SPF na skórze głowy. "Nie uwierzyłbyś, ile uszkodzeń słonecznych i raków skóry widziałem wzdłuż przedziałka na włosach. Upewnij się, że ją chronisz i zastosuj trochę SPF."
  • pocieranie mokrych włosów ręcznikiem. "Włosy są najbardziej kruche, gdy są mokre. Pocieranie ich ręcznikiem może doprowadzić do większych uszkodzeń. Używaj zamiast tego ręcznika z mikrofibry, który pomoże wchłonąć nadmiar wilgoci bez uszkadzania włosów."
  • stosowanie szamponu wyłącznie do skóry głowy. "Zmyj szampon ze skóry głowy i to wystarczy, aby oczyścić resztę włosów".

Jak dbać o włosy latem, żeby ich nie zniszczyć? Pamiętaj o kilku kwestiach

Latem często skupiamy się wyłącznie na ochronie naszej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, przez co często zapominamy o włosach. To błąd, gdyż w tym okresie nasze pasma wymagają szczególnej uwagi. Zmienne warunki pogodowe, wiatr, morska woda, wysoka temperatura i słońce nie tylko wysuszają włosy, ale również utrudniają ich rozczesywanie. Podczas wakacji zadbaj o stosowanie delikatnych kosmetyków, naturalnych olei, a także zabezpieczenie włosów przed słońcem. Pamiętaj o noszeniu nakrycia głowy, stosuj produkty z filtrami UV, a także zrezygnuj z suszarki. Co więcej, zadbaj o dobrze zbilansowaną dietę, która również wpływa nie tylko na zdrowie, ale również wygląd naszych włosów.

Więcej o: