Kobiety notorycznie to robią. Zmniejszają optycznie oko i dodają sobie nawet 10 lat

Być może popełniasz ten błąd podczas nakładania makijażu oczu, nie zdając sobie z tego sprawy. Jednym pociągnięciem możesz dodać sobie wizualnie nawet 10 lat. Czego lepiej jest unikać, aby nie wyglądać starzej?

Makijaż na co dzień powinien zakrywać niedoskonałości, podkreślać strukturę kości, a także oczy, nie sprawiając przy tym wrażenia przesadzonego. Jednym z głównych elementów makijażu zarówno codziennego, jak i wieczornego jest malowanie oka. Niedokładnie lub nieprawidłowo wykonany może optycznie nas postarzyć, przez co będziemy wyglądać na o wiele starszych, niż wskazuje na to metryka.

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co postarza twarz? Błąd, którego powinnaś się wystrzegać w codziennym makijażu oka

Wiele kobiet nieświadomie powiela te same błędy w makijażu oka, które nadają ich spojrzeniu zmęczony wygląd. Warto przyjrzeć się złym nawykom, które zamiast podkreślić nasze piękno, optycznie dodają nam lat. Mowa tutaj o używaniu nieodpowiednio dobranych kolorach cieni do powiek. Unikaj odcieni głębokiego brązu, grafitu lub czerni, które tylko podkreślą niedoskonałości. Postarzająco działają również metaliczne i perłowe barwy. Nie tylko uwidaczniają zmarszczki, ale także wszelkie przebarwienia i cienie pod oczami. Zdecydowanie lepiej dla makijażu oka sprawdzą się kolory nude i brzoskwiniowe brązy z matowym efektem lub dodatkiem lekkich, rozświetlających drobinek.

 

Malowanie oczu. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś, musisz po prostu zacząć

Równie popularnym nawykiem w rutynie makijażowej jest nierozcieranie kreski na dolnej linii rzęs. Gdy malujemy czarną, mocno podkreśloną kreskę tuż pod okiem lub na dolnej linii wodnej nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w ten sposób optycznie pomniejszamy nasze spojrzenie. W efekcie wszystkie zmarszczki pod oczami, a także kurze łapki są o wiele bardziej widoczne. Staraj się wyrysowaną już kreskę, zawsze lekko rozetrzeć, aby w rezultacie była lekko przymglona.

Więcej o: